Brity naštvala labuť v kolejích, jež zastavila dopravu u Londýna. Na Twitteru jí hrozili smrtí

ČTK Magazín ČTK, Magazín
11. 8. 2017 6:37
Brity dojíždějící za prací vlakem vyčerpává už několik dní zpožďování dopravy. Poslední kapkou byl pro mnohé čtvrteční ranní incident, kdy vlaky mezi hrabstvím Surrey a londýnským nádražím Waterloo zpomalila labuť. Cestující se rozčilovali, proč strojvůdce nezahouká a místo toho zdlouhavě volá odchytovou službu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Na trati do Londýna mezi zastávky Egham a Ashford se zatoulala na koleje labuť a čtvrteční doprava se o půl hodiny zpozdila, ačkoli společnost South West Trains ujistila, že pták byl z kolejí rychle odnesen. Ve skutečnosti se docela dlouho čekalo na odchyt. Tak dlouhé zpoždění kvůli ptáku v kolejišti mnohé cestující pořádně naštvalo.

Mluvčí společnosti se za narušení jízdního řádu omluvil. "Zaměstnanci přišli na místo a odnesli labuť do bezpečí," řekl s tím, že bohužel i tak incident vyvolal řetězovou reakci a zpozdil více spojů.

Mnozí cestující na Twitteru labuti její procházku nezvyklým místem rychle odpustili, avšak našli se i rozhořčení jedinci. "Pouze v Británii může železniční dopravu zastavit jediná labuť," zlobil se uživatel Twitteru Ben Rooney.

Když železniční společnost promptně na Twitter umístila informaci o příčině zpoždění, objevily se rychle peprné odpovědi. "Tak zahoukejte," napsal někdo. "Jak dlouho asi tak trvá odnést labuť, není to snad slon?" přidal se další rádce. "A co takhle kousek chleba?" glosoval možný postup jiný diskutér.

"Labuť na kolejích! A vy si myslíte, že můj šéf tomu bude věřit?" tázal se další. Uživatel zvaný Capucho se nechal zcela unést, když napsal: "Tak ji přejeďte, sakra!"

Společnost South West Trains se však neunáhlila a po informaci, že už byla labuť odnesena z kolejiště, přidali vzápětí fotografii se vzkazem, že o labuť je dobře postaráno.

Nervozita se dá podle britských médií částečně vysvětlit tím, že dojíždějící teď vyčerpává časté zpoždění vlaků, jehož důvodem jsou stavební práce, kvůli kterým je na nádraží Waterloo uzavřena polovina nástupišť.

South West Trains ve čtvrtek neměla šťastný den, protože několik hodin po incidentu s labutí musela oznámit zpomalení dopravy na jižní trati v důsledku přítomnosti krav na kolejích.

Asi osm stovek labutí zimuje v centru Prahy. Nevadí jim hluk tramvají a ani přítomnost lidí. | Video: Jan Šibík
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demokracií na Slovensku by mohl otřást úspěch krajně pravicových Kotlebovců v nadcházejících volbách, varuje německý magazín Der Spiegel.

Všechny parlamentní strany se sice dušují, že s Kotlebovci-Lidovou stranou Naše Slovensko (LSNS), jejíž předseda Marian Kotleba má antisemitský a xenofobní náhled na svět, spolupracovat nebudou. Jestli to dodrží, není ale podle Spiegelu vůbec jisté.

Nejčtenější německý seriózní týdeník v článku věnovaném situaci v zemi před volbami 29. února konstatuje, že Slovensko bylo dlouho i díky úspěšnému ekonomickému vývoji považováno za příklad povedené západní integrace. "Před dvěma lety ale fasáda vzorové země dostala první trhliny, když nájemný vrah zastřelil novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku," poznamenává Spiegel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský princ Harry a jeho žena Meghan přestanou od jara používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci loni požádali.

Tento název neponese ani jejich chystaná dobročinná nadace. V pátek večer to v Londýně oznámila mluvčí páru, a potvrdila tak dřívější zprávy britských médií.

Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku řekl, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Od 1. dubna nebudou pětatřicetiletý princ Harry a jeho o tři roky starší manželka mít kancelář v Buckinghamském paláci a s veřejností budou komunikovat prostřednictvím své charitativní organizace, kterou hodlají brzy představit a která se původně měla jmenovat Sussex Royal Foundation.

Značka nesoucí v sobě slovo "royal", tedy královský by jim podle agentury DPA bývala mohla být užitečná mimo jiné při žádostech o příspěvky na její fungování. Právě to ovšem podle médií vadilo Buckinghamskému paláci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy