Brity naštvala labuť v kolejích, jež zastavila dopravu u Londýna. Na Twitteru jí hrozili smrtí

ČTK Magazín ČTK, Magazín
11. 8. 2017 6:37
Brity dojíždějící za prací vlakem vyčerpává už několik dní zpožďování dopravy. Poslední kapkou byl pro mnohé čtvrteční ranní incident, kdy vlaky mezi hrabstvím Surrey a londýnským nádražím Waterloo zpomalila labuť. Cestující se rozčilovali, proč strojvůdce nezahouká a místo toho zdlouhavě volá odchytovou službu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Na trati do Londýna mezi zastávky Egham a Ashford se zatoulala na koleje labuť a čtvrteční doprava se o půl hodiny zpozdila, ačkoli společnost South West Trains ujistila, že pták byl z kolejí rychle odnesen. Ve skutečnosti se docela dlouho čekalo na odchyt. Tak dlouhé zpoždění kvůli ptáku v kolejišti mnohé cestující pořádně naštvalo.

Mluvčí společnosti se za narušení jízdního řádu omluvil. "Zaměstnanci přišli na místo a odnesli labuť do bezpečí," řekl s tím, že bohužel i tak incident vyvolal řetězovou reakci a zpozdil více spojů.

Mnozí cestující na Twitteru labuti její procházku nezvyklým místem rychle odpustili, avšak našli se i rozhořčení jedinci. "Pouze v Británii může železniční dopravu zastavit jediná labuť," zlobil se uživatel Twitteru Ben Rooney.

Když železniční společnost promptně na Twitter umístila informaci o příčině zpoždění, objevily se rychle peprné odpovědi. "Tak zahoukejte," napsal někdo. "Jak dlouho asi tak trvá odnést labuť, není to snad slon?" přidal se další rádce. "A co takhle kousek chleba?" glosoval možný postup jiný diskutér.

"Labuť na kolejích! A vy si myslíte, že můj šéf tomu bude věřit?" tázal se další. Uživatel zvaný Capucho se nechal zcela unést, když napsal: "Tak ji přejeďte, sakra!"

Společnost South West Trains se však neunáhlila a po informaci, že už byla labuť odnesena z kolejiště, přidali vzápětí fotografii se vzkazem, že o labuť je dobře postaráno.

Nervozita se dá podle britských médií částečně vysvětlit tím, že dojíždějící teď vyčerpává časté zpoždění vlaků, jehož důvodem jsou stavební práce, kvůli kterým je na nádraží Waterloo uzavřena polovina nástupišť.

South West Trains ve čtvrtek neměla šťastný den, protože několik hodin po incidentu s labutí musela oznámit zpomalení dopravy na jižní trati v důsledku přítomnosti krav na kolejích.

Asi osm stovek labutí zimuje v centru Prahy. Nevadí jim hluk tramvají a ani přítomnost lidí. | Video: Jan Šibík
 

Právě se děje

Další zprávy