Policisté v Británii našli u cesty tučňáka na útěku. Zapózoval jim a byl přátelský

Magazín Magazín
17. 8. 2020 12:49
Policejní hlídka brzy k ránu projížděla malou obcí v anglickém hrabství Nottinghamshire, když spatřila malou postavu, která se kolébavou chůzí pohybovala u okraje silnice. Strážníci přijeli blíž, aby opozdilce identifikovali, k jejich překvapení se ale z nejasné postavy vyklubal tučňák.
Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův | Foto: Shutterstock

Malého tučňáka našli strážníci na silnici ve čtvrti Broxtowe, která je součástí hrabství Nottinghamshire. Tučňák se kolébal ze strany na stranu a očividně byl zvědavý, co mu svět za plotem nabízí. Policisté si nejprve nebyli jistí tím, co na silnici vidí. Jakmile přijeli blíž, bylo však jasné, že tenhle opozdilec jim adresu svého bydliště sám nenadiktuje. 

Tučňák na útěku
Tučňák na útěku | Foto: Policie Nottinghamshire

Než se strážníkům podařilo zjistit, odkud tučňák vlastně utekl, stihli s ním strávit dobrých pár minut. Podle jejich slov byl malý dobrodruh velmi přátelský, zapózoval na několika fotografiích a od strážců zákona si za to vysloužil přezdívku Po-po, tvrdí redaktor stanice BBC.

Jak později strážníci vypátrali, tučňák utekl ze zvířecí farmy a téměř kilometr pak šlapal směrem k nejbližší obci. V minulém roce přitom policisté ve stejné obci našli hned dva tučňáky, kteří utekli svému majiteli. Zjistilo se, že byli v zajetí nelegálně.

Tučňák Humboldtův je pojmenovaný po přírodovědci Alexandru von Humboldtovi. Žije v Jižní Americe na pobřežích Peru a Chile a většinou se dožívá až 20 let. Přestože zatím nespadá do kategorie kriticky ohrožených druhů, je citlivý na změny klimatu a vědci se obávají, že jeho vyhynutí bude brzy nasnadě.

Skrytá kamera zachytila vzácného nosorožce v bahenní lázni

Skytá kamera zachytila vzácného nosorožce v bahenní lázní | Video: Twitter - Siti Nurbaya Bakar
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy