Dáme Boba? Ikona reggae Marley má vlastní značku marihuany

ČTK ČTK
19. 11. 2014 15:28
Zájemci si budou moct koupit konopí Boba Marleyho, tělové krémy nebo balzámy na rty.
Foto: Herbal Elements / Twitter

Kingston - Bob Marley, zesnulá hvězda reggae, jejíž jméno je téměř synonymem pro marihuanu, bude již brzy mít vlastní značku konopí a konopných výrobků.

Investiční fond Privateer Holdings, který investuje do odvětví s konopím a marihuanou, se dohodl s pozůstalými po jamajském zpěvákovi, že jeho jméno použije pro novou řadu výrobků z konopí, která se tak zřejmě stane první globální značkou marihuany na světě.

Firma Marley Natural by měla začít prodávat své zboží koncem příštího roku. Budou mezi nimi nejen oblíbené jamajské konopí Boba Marleye, ale také pleťové a tělové krémy, balzámy na rty, či příslušenství, jako inhalátory a dýmky, které mají kopírovat ty, které měl Bob v oblibě, píše na svých stránkách list The Financial Times.

Je to zatím největší vstup Privateer na vzkvétající spotřebitelský trh s marihuanou pro rekreační použití, který se objevil díky legalizace prodeje a pěstování konopí v některých státech USA a Uruguayi a dekriminalizaci v dalších zemích, a také díky rostoucímu zájmu o konopí pro léčebné účely.

V USA se odhaduje, že příjmy trhu s konopím pro léčebné a rekreační využití dosáhnou letos 2,6 miliardy USD (57,4 miliardy Kč). Hodnota trhu s nelegálním konopím v Americe podle odhadů firmy Rand Corp. v roce 2010 činila 40 miliard USD.

 

Právě se děje

Další zprávy