Bezdomovci z vltavského svahu si řekli ano. Oddávala jsem nejdojemnější svatbu, říká Třeštíková

hrz
30. 9. 2016 22:00
Radní za Prahu 7 a filmová producentka Hana Třeštíková v pátek oddávala bezdomovecký pár Janu a Mirka, jenž bydlí pár metrů od úřadu MČ Praha 7, kde se svatba odehrála. Za svědka jim šli starosta Prahy 7 Jan Čižinský a vedoucí ze zdejší sociálky. "Dneska jsem oddávala asi nejdojemnější svatbu, bezdomovce Janu a Mirka, kteří bydlí ve svahu u Vltavy pod našim úřadem. Mají se rádi, a tak se vzali, takhle jednoduchý to bylo," líčí Třeštíková na svých facebookových stránkách.
Svatba bezdomovců Jany a Mirka
Svatba bezdomovců Jany a Mirka | Foto: Facebook/Jan Čižinský

Bezdomovci Jana a Mirek bydlí v přístřešku ve svahu na břehu Vltavy, asi třicet metrů od úřadu městské části Praha 7. Na páteční svatbu to tedy měli opravdu kousek.

"Před časem požádali naši paní vedoucí sociálky a mne, zda bychom jim nešli za svědky. Byla to moc krásná a silná svatba. Na přípravách se podílela tak trochu celá naše čtvrť. Například dort věnoval podnik, který jim dává jídlo," líčí starosta Prahy 7 Jan Čižinský(KDU-ČSL). 

Praha 7 jim dle jeho slov dává práci - brigádničí při úklidu. Mají i nabídku pracovní smlouvy, ale zatím ji nevzali. "Znají své limity," říká starosta.

Bezdomovecký pár oddávala radní za Prahu 7 Hana Třeštíková, filmová producentka a dcera dokumentaristky Heleny Třeštíkové.

"Dneska jsem oddávala asi nejdojemnější svatbu, bezdomovce Janu a Mirka, kteří bydlí ve svahu u Vltavy pod našim úřadem. Mají se rádi, a tak se vzali, takhle jednoduchý to bylo," shrnuje zážitek na svých facebookových stránkách.

Já neřeším bydlení, já řeším jejich situaci, ukřivděnost a naštvanost, říká o bezdomovcích autor projektu Nejdřív střecha Sedláček. Má zkušenost, že polovina z nich neskončí díky jeho pomoci na ulici. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 10 minutami

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy