Anglický učitel informatiky vzal studenty na striptýz, dostal tříletý zákaz učení

ČTK ČTK
25. 4. 2021 7:58
Tříletý zákaz výkonu učitelské profese si vysloužil učitel informatiky ze soukromé školy v severní Anglii, který se na školním výletě opil, vyhrožoval studentům a některé z nich vzal na striptýz. Kvůli nepřijatelnému chování při výpravě do Kostariky v roce 2019 o tom rozhodla přestupková komise, napsal zpravodajský server BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Pětapadesátiletý Richard Glenn, který na škole Longridge Towers od roku 2007 působil jako vedoucí pro studenty závěrečných ročníků, se v červenci 2019 vydal se skupinou žáků od 16 do 18 let do středoamerické země na školní výlet. Po šesti dnech ho však vedoucí výpravy poslala kvůli špatnému chování domů.

Podle komise toto chování zahrnovalo popíjení alkoholu se studenty, ačkoliv některým ještě nebylo 18, vyhrožování jednomu ze studentů, že mu "ukopne hlavu", a dalšímu, že ho zabije. "Já nebudu mít potíže, to ty budeš mít potíže," oznámil dalšímu žákovi. K jinému se choval agresivně a následně ho políbil na čelo s tím, že "je v pohodě".

Jednoho nebo více studentů vzal do striptýzového baru. Agresivně se choval i k vedoucí výpravy, když se mu snažila pomoci do stanu. V jednom z hotelových pokojů se obnažil před jinou ženou, ačkoliv komise v tomto případě dospěla k závěru, že čin nebyl provedený se zlými nebo sexuálními úmysly.

Podle komise Glennovo chování "vystavilo jednoho nebo více žáků v jeho péči riziku" a to za situace, kdy se nacházeli daleko od domova v neznámé zemi a spoléhali na něj, že se o ně postará. Glenn přiznal, že bylo jeho chování nevhodné a neprofesionální. Dodal také, že si kvůli opilosti nepamatuje, co se přesně stalo, ale popsané chování nepopírá.

Za tři roky si učitel bude muset požádat o ukončení zákazu provozovat své povolání, dodala komise.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy