Učitel se po prázdninách vrátil do školy jako žena

jaz
26. 3. 2014 8:20
Středoškolský učitel z Kalifornie připravil svým žákům pořádné překvapení. Po jarních prázdninách přišel jako úplně nový člověk.
Gary Sconce
Gary Sconce | Foto: YouTube

North Fork – Šestapadesátiletý Gary Sconce se odmalička cítil být někým jiným, ale snažil se svou přirozenost potlačit.

"Dělal jsem snad všechny typicky mužské činnosti, které existují. Hrál jsem školní fotbal, surfoval, dělal zástupce šerifa i instruktora bojových umění," řekl NBC News Sconce, který má ženu a dvě dospělé děti.

V uplynulém roce se ale svěřil rodině se svým tajemstvím a začal s hormonální léčbou. Před pár měsíci pak vše řekl i na škole Yosemite High School, kde učí skoro třicet let vědu. Připravil tak vedení na to, že jednoho dne přijde do učebny jako žena.

Překvapení rodiče 

Jeho rozhodnutí ale šokovalo místní obyvatele malého městečka Oakhurst a zvedla se vlna nevole proti tomu, aby jejich děti učil transsexuální pedagog. Dokonce hrozili hromadným odhlašováním dětí z výuky.

Gary plánuje i chirurgickou změnu pohlaví
Gary plánuje i chirurgickou změnu pohlaví | Foto: YouTube

Škola se za svého učitele postavila a řekla, že v žádném případě nehodlá diskriminovat jeho pohlavní identitu. Ovšem přísně mu zakázala jakoukoli debatu se žáky na toto téma.

Po jarních prázdninách tak na střední školu dorazil Gary coby Karen Adell Scot v dlouhé paruce a šatech. Od žáků se dočkal vřelého přivítání. "Paní Scot, bez ohledu na to, kdo co říká, jste odvážná a krásná taková, jaká opravdu jste," stálo v dopise, který předali žáci své nové učitelce.

Karen plánuje kromě hormonální léčby i chirurgickou změnu pohlaví, která by měla proběhnout už za necelý rok.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy