Učitel se po prázdninách vrátil do školy jako žena

jaz
26. 3. 2014 8:20
Středoškolský učitel z Kalifornie připravil svým žákům pořádné překvapení. Po jarních prázdninách přišel jako úplně nový člověk.
Gary Sconce
Gary Sconce | Foto: YouTube

North Fork – Šestapadesátiletý Gary Sconce se odmalička cítil být někým jiným, ale snažil se svou přirozenost potlačit.

"Dělal jsem snad všechny typicky mužské činnosti, které existují. Hrál jsem školní fotbal, surfoval, dělal zástupce šerifa i instruktora bojových umění," řekl NBC News Sconce, který má ženu a dvě dospělé děti.

V uplynulém roce se ale svěřil rodině se svým tajemstvím a začal s hormonální léčbou. Před pár měsíci pak vše řekl i na škole Yosemite High School, kde učí skoro třicet let vědu. Připravil tak vedení na to, že jednoho dne přijde do učebny jako žena.

Překvapení rodiče 

Jeho rozhodnutí ale šokovalo místní obyvatele malého městečka Oakhurst a zvedla se vlna nevole proti tomu, aby jejich děti učil transsexuální pedagog. Dokonce hrozili hromadným odhlašováním dětí z výuky.

Gary plánuje i chirurgickou změnu pohlaví
Gary plánuje i chirurgickou změnu pohlaví | Foto: YouTube

Škola se za svého učitele postavila a řekla, že v žádném případě nehodlá diskriminovat jeho pohlavní identitu. Ovšem přísně mu zakázala jakoukoli debatu se žáky na toto téma.

Po jarních prázdninách tak na střední školu dorazil Gary coby Karen Adell Scot v dlouhé paruce a šatech. Od žáků se dočkal vřelého přivítání. "Paní Scot, bez ohledu na to, kdo co říká, jste odvážná a krásná taková, jaká opravdu jste," stálo v dopise, který předali žáci své nové učitelce.

Karen plánuje kromě hormonální léčby i chirurgickou změnu pohlaví, která by měla proběhnout už za necelý rok.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy