Učitel se po prázdninách vrátil do školy jako žena

jaz
26. 3. 2014 8:20
Středoškolský učitel z Kalifornie připravil svým žákům pořádné překvapení. Po jarních prázdninách přišel jako úplně nový člověk.
Gary Sconce
Gary Sconce | Foto: YouTube

North Fork – Šestapadesátiletý Gary Sconce se odmalička cítil být někým jiným, ale snažil se svou přirozenost potlačit.

"Dělal jsem snad všechny typicky mužské činnosti, které existují. Hrál jsem školní fotbal, surfoval, dělal zástupce šerifa i instruktora bojových umění," řekl NBC News Sconce, který má ženu a dvě dospělé děti.

V uplynulém roce se ale svěřil rodině se svým tajemstvím a začal s hormonální léčbou. Před pár měsíci pak vše řekl i na škole Yosemite High School, kde učí skoro třicet let vědu. Připravil tak vedení na to, že jednoho dne přijde do učebny jako žena.

Překvapení rodiče 

Jeho rozhodnutí ale šokovalo místní obyvatele malého městečka Oakhurst a zvedla se vlna nevole proti tomu, aby jejich děti učil transsexuální pedagog. Dokonce hrozili hromadným odhlašováním dětí z výuky.

Gary plánuje i chirurgickou změnu pohlaví
Gary plánuje i chirurgickou změnu pohlaví | Foto: YouTube

Škola se za svého učitele postavila a řekla, že v žádném případě nehodlá diskriminovat jeho pohlavní identitu. Ovšem přísně mu zakázala jakoukoli debatu se žáky na toto téma.

Po jarních prázdninách tak na střední školu dorazil Gary coby Karen Adell Scot v dlouhé paruce a šatech. Od žáků se dočkal vřelého přivítání. "Paní Scot, bez ohledu na to, kdo co říká, jste odvážná a krásná taková, jaká opravdu jste," stálo v dopise, který předali žáci své nové učitelce.

Karen plánuje kromě hormonální léčby i chirurgickou změnu pohlaví, která by měla proběhnout už za necelý rok.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Agentura Fitch zhoršila úvěrový rating vlastníka Komerční banky

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ve čtvrtek zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti francouzské bankovní společnosti Société Générale, která v Česku vlastní Komerční banku. Rating dlouhodobých závazků francouzského podniku snížila o jeden stupeň na úroveň A-.

Zhoršení ratingu podle agentury odráží mimo jiné předpokládaný negativní vliv koronavirové krize na ziskovost společnosti Société Générale. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že jeho další snížení Fitch prozatím nepředpokládá.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu.

Société Générale koncem dubna oznámila, že se v letošním prvním čtvrtletí propadla do ztráty 326 milionů eur (8,8 miliardy Kč) po zisku 686 milionů eur před rokem. Firma kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Société Générale vlastní podíl 60,4 procenta v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy