Netradiční domácnost: Tři lesby čekají své první dítě

pej
27. 4. 2014 8:00
Třem americkým lesbám žijícím v jedné domácnosti se splnil sen. Brzy budou mít své první dítě.
Doll, Brynn a Kitten
Doll, Brynn a Kitten | Foto: Repro YouTube

Massachusetts - Doll, Brynn a Kitten si loni v létě uspořádaly svatební ceremoniál se vším, co k tomu náleží. Oblečené v bílých šatech a závojích tak vstoupily do pomyslného manželství.

"Plakala jsem, když jsem sledovala, jak jdou Doll a Kitten uličkou spolu se svými tatínky ke mně," řekla Brynn magazínu The Sun.  

Brynn a Kitten vstoupily do registrovaného partnerství před dvěma a půl lety, až potom se do jejich společné domácnosti přistěhovala Doll.

Svatba první homosexuální trojice na světě
Svatba první homosexuální trojice na světě | Video: YouTube

Trojice žijící v nekonvenčním svazku, který pokládá za manželství, očekává narození prvního společného potomka. Nejmladší, sedmadvacetiletá Kitten, je totiž v šestém měsíci těhotenství díky neznámému dárci spermií.

"Nechaly jsme si od právníků vypracovat speciální smlouvu, takže náš majetek je rozdělen rovnoměrně," obhajuje jejich svazek Brynn.

Každá má na chodu domácnosti svůj nezastupitelný podíl. Jedna se stará o finanční zabezpečení, druhá o úklid a třetí o vaření. Spí ve společném loži a sex praktikují buď všechny, nebo v páru.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy