Kulturisté utekli z MS před kontrolou dopingu

ČTK ČTK
19. 5. 2009 9:00
Brusel - Fanoušci kulturistiky museli být velmi zklamaní, když dorazili na bruselské mistrovství světa a zjistili, že se soutěž nekoná.
Světový šampion v kulturistice Bob Cicherillo
Světový šampion v kulturistice Bob Cicherillo | Foto: bodybuilding

Belgičtí pořadatelé museli mistrovství v kulturistice zrušit, protože na něm neměl kdo závodit.

Všech dvacet svalnatců se zaleklo úředníků. Do jednoho utekli, když se v dějišti šampionátu v Bruselu objevili dopingoví komisaři.

"Něco takového jsem v životě nezažil a doufám, že už nikdy nezažiju," řekl agentuře AP jeden z komisařů Hans Cooman.

Když přišel za kulturisty do šatny, ti si prý jen rychle posbírali věci a utekli.

"Napadá mě jediné vysvětlení a tím je doping," dodal.

Záležitost je nyní v rukách disciplinární komise, která rozhodne, zda dvacítku kulturistů, kteří před komisaři uprchli, potrestá.

Doping není na kulturistických soutěžích nic neobvyklého. Při loňském mistrovství Belgie měly pozitivní testy tři čtvrtiny startujících.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy