Zemřel slovenský herec Marián Geišberg, rocker z Revivalu Alice Nellis

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 11. 11. 2018 18:36
Ve věku 64 let zemřel v sobotu slovenský herec Marián Geišberg, známý například z hudební komedie Revival režisérky Alice Nellis, v níž ztvárnil postavu stárnoucího rockera. O úmrtí herce informovalo Slovenské národní divadlo (SND), ve kterém Geišberg působil více než čtvrtstoletí.
Marián Geišberg na snímku z roku 2013.
Marián Geišberg na snímku z roku 2013. | Foto: ČTK

Podle slovenských médií herce trápily zdravotní potíže. Dříve překonal kolaps a kvůli rakovině podstoupil náročnou operaci plic.

Geišberg, rodák z lázeňského města Piešťany, po absolvovaní studia na bratislavské Vysoké škole múzických umění nastoupil v roce 1979 do divadla v Prešově. Později působil také v divadlech v Martině a v Trnavě, v roce 1992 se stal členem činohry SND. V současné divadelní sezoně měl Geišberg ve svém repertoáru sedm inscenací.

Na filmovém plátně se Geišberg objevil již v 70. letech. V posledních letech si zahrál ve snímku Hlas pro římského krále, v thrilleru Rudý kapitán či v pohádce Sedmero krkavců. Zúčastnil se i natáčení připravované pohádky Čertí brko.

Kromě herectví byl známý i jako folkový autor a interpret, napsal rovněž sbírky povídek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy