Zemřel Rupert Loewenstein. Naučil Rolling Stones vydělávat

ČTK ČTK
22. 5. 2014 15:07
Princ Rupert Loewenstein pomohl zavést nový a průkopnický koncept podnikání v hudbě, který nebyl založen na vydělávání peněz z prodeje nahrávek, ale z koncertů.
Rolling Stones.
Rolling Stones. | Foto: Reuters

Londýn - Ve věku osmdesáti let zemřel princ Rupert Loewenstein, bývalý dlouholetý obchodní manažer kapely Rolling Stones.

Finančník pocházející z německého šlechtického rodu pomohl legendární britské rockové kapele k bohatství zaváděním nových způsobů podnikání v hudbě. Podle agentury AP zemřel v úterý v londýnské nemocnici.

"Můžeme potvrdit úmrtí Ruperta Loewensteina," řekl také mluvčí Rolling Stones.

Německý aristokrat se vzděláním z Oxfordu "Stounům" radil od roku 1968 po téměř čtyři desetiletí. Byl strůjcem přerodu finančně vratké kapely v impozantní továrnu na peníze.

Loewenstein rockerům pomohl zavést nový a průkopnický koncept podnikání v hudbě, který nebyl založen na vydělávání peněz z prodeje nahrávek, ale z koncertů.

Navzdory své těsné spolupráci s Rolling Stones Loewenstein vždy tvrdil, že hudbu této skupiny nemá rád.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy