V novém Šíleném Maxovi se potkává Mel Gibson s Tomem Hardym

Kultura Kultura
16. 4. 2015 17:08
Podívejte se nový trailer k Šílenému Maxovi: Zběsilé jízdě s podtitulem Legacy, které spojuje původní sérii s novým filmem, kde Mela Gibsona nahradí Tom Hardy.
Charlize Theron v jedné z rolí
Charlize Theron v jedné z rolí | Foto: Warner Bros.

Praha – První trailer na akční film Šílený Max: Zběsilá jízda zveřejnilo studio Warner Bros. loni v prosinci a mluvilo se o bláznivém úletu, který si však okamžitě získal fanoušky. Před několika dny následovat další trailer a nyní je k zhlédnutí ukázka, která kombinuje starou sérii s novým pojetím v režii George Millera.

Snímek má být "rebootem" australské série, která proslavila Mela Gibsona v 80. letech. Hlavní postavu Maxe v postapokalyptickém světě hraje Tom Hardy, kterého jsme mohli naposledy vidět v krimi dramatu Špinavý prachy (2014), jež u nás vyšlo na DVD.

Film se odehrává ve vyprahlé pouštní krajině, kde mezi sebou bojují lidé, aby si zajistili základní životní potřeby. Objevují se dva rebelové na útěku, kteří mohou být nadějí k obnovení řádu světa. Jedním z nich je Max (Hardy),více muž činu než slova, který se vypořádává se smrtí manželky a jejich dítěte. Ve filmu se také objeví Charlize Theron, jejíž postava Furiosa se snaží dostat přes poušť ke svému rodišti.

Nová ukázka je průřezem trilogie Šílený Max, jejíž díly šly do kin v letech 1979, 1981 a 1985, a navazují na ni záběry ze Zběsilé jízdy. Ty po několika rychlých prostřizích, které doprovází majestátní hudba, uvede ohnivý titulek. Následují záběry na masivní pouštní bouři, zoufale se tvářící Charlize Theron nebo hlavního záporáka, který s šíleným výrazem zahlásí, jaký je to krásný den.

Šílený Max: Zběsilá jízda vtrhne do českých kin 14. května.

Trailer na nového Šíleného Maxe odkazuje ke svým kořenům | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 2 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy