Video: Nikdo nezná situaci v Palestině líp než já

Kultura Kultura
16. 3. 2012 12:32
Jeden svět: režijní cenu si odneslo Pět rozbitých kamer
Foto: Aktuálně.cz

Hlavní porota Jednoho světa vybírala vítěze z 15 snímků zařazených do hlavní soutěže. Kromě ceny za nejlepší film udělila i cenu za nejlepší režii. Ta náleží filmu Pět rozbitých kamer (Izrael, Palestina, Nizozemsko, Francie, 2011) od dvojice režisérů Emada Burnata a Guy Davidiho.

Snímek zachycuje střet palestinských vesničanů a židovských osadníků. Cenu na ceremoniálu převzal Emad Burnat, z jehož záběrů z palestinské vesnice Bil'in je film sestaven. S ním je také veden následující videorozhovor.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy