Účastníci zájezdu dotočeni

ČTK, KiZ
2. 11. 2005 14:00
Praha - Na dotočné v pražském klubu Mat se včera večer setkali "účastníci zájezdu" režiséra Jiřího Vejdělka.

Úplně stejně se také jmenuje film, který od 12. září vznikal podle románu spisovatele Michala Viewegha v Čechách i u Jadranu v severní Itálii. Na plátnech kin se Účastníci zájezdu objeví 20. dubna.

Hlavní role ztvárnili Anna Polívková, Eva Holubová, Bob Klepl, Květa Fialová, Jana Štěpánková, Adrian Jastraban a Martin Sitta. Za volantem autobusu se střídali Pavel Liška a Miroslav Krobot. Snímek vzniká v koprodukci televize Nova. "Byl to stres, bitva s počasím a s řadou nečekaných nepříznivých okolností přesně tak, jak to má na správném natáčení vypadat," řekl režisér o svém filmovém debutu, známý českému divákovi jako hlavní režisér seriálu Redakce. Podle Viewegha, který s režisérem spolupracoval na scénáři, nejde o věrný přepis knihy, ale hlavní postavy jsou stejné. Původně měl na základě Účastníků zájezdu vzniknout pětidílný česko-chorvatský seriál, ale z plánů už dříve sešlo.

Nejprodávanější český spisovatel současnosti slaví nyní úspěch s filmem, který podle jeho knihy Román pro ženy natočil režisér Filip Renč. Zhlédlo ho už přes půl milionu lidí. Dopsán a odevzdán je scénář k Případu nevinné Kláry a vážně se uvažuje i o zfilmování Románu pro muže, který Viewegh teprve píše.

 

 

Právě se děje

před 47 minutami

Česko a Japonsko podepsaly nový plán strategické spolupráce

Český ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a jeho japonský protějšek Tomišicu Motegi dnes ve Varšavě podepsali nový plán strategické spolupráce mezi oběma zeměmi. Učinili tak na okraj jednání ministrů visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko) a Japonska, které zorganizovalo polské předsednictví V4.

Mezi prioritní oblasti spolupráce Česka a Japonska budou na základě akčního plánu pro období 2021 až 2025 patřit kromě ekonomiky také věda, inovace a obchod. Součástí je i spolupráce v oblasti bezpečnosti a multilaterální diplomacie. Japonsko je po Číně a Jižní Koreji třetí zemí v Asii, se kterou má Česko takto upravené vztahy.

Podle tiskové zprávy českého ministerstva zahraničí je Japonsko je druhým největším investorem v ČR a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem Česka v Asii. Obrat obchodní výměny v roce 2020 dosáhl 3,8 miliardy dolarů (80,2 miliardy korun). Celkem 260 japonských firem v současné době zaměstnává v ČR přes 50 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nadal prohrál v madridském čtvrtfinále se Zverevem

Německý tenista Alexander Zverev potřetí za sebou porazil Rafaela Nadala a postoupil do semifinále antukového turnaje v Madridu. Čtyřiadvacetiletý hráč zvítězil nad světovou dvojkou 6:4, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem.

Nejvýše nasazený Nadal, pětinásobný vítěz madridského turnaje, prolomil soupeřův servis jako první, jenže vedení 4:2 neudržel. Zverev čtyřmi gamy za sebou získal úvodní set a ve druhém mu pak stačil brejk v páté hře. "Tohle je jedna z největších výher mojí kariéry. Ale turnaj ještě nekončí," radoval se Zverev po mečbolu.

Nadal má sice se Zverevem dál aktivní bilanci 5:3, jenže německého protivníka naposledy zdolal před třemi lety. Dvakrát mu pak podlehl na tvrdém povrchu. Právě v roce 2018 Zverev ovládl madridský turnaj, o titul se tehdy utkal s Thiemem.

Thiem porazil Američana Johna Isnera 3:6, 6:3, 6:4 a do semifinále se v Madridu probojoval počtvrté za sebou. Na první triumf ale zatím čeká, ve finále byl dvakrát.

Další zprávy