Trailer: 50. léta jsou zpět. Odehrává se v nich Nápadník, poslední část Hřebejkova Zahradnictví

Kultura
24. 10. 2017 9:53
Do kin se 16. listopadu chystá třetí a poslední část série Zahradnictví autorského dua Jan Hřebejk - Petr Jarchovský. Ve filmu Nápadník dostala první velkou roli mladá herečka Anna Fialová. Ztvárnila dceru despotického otce, jenž nesouhlasí s jejím milým. Rodiče Anny Fialové jsou ve snímku Aňa Geislerová a Martin Finger. „Nápadník se odehrává na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a převratem. Je to romantická komedie o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí,“ vysvětluje scenárista Petr Jarchovský. Tímto snímkem tak představil svoji maminku, jejíž příběh vynechal v Pelíšcích. Tam se s jejím despotickým otcem potýkala její sestra Jindřiška.
Trailer k filmu Zahradnictví: Nápadník | Video: CinemArt
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy