Trailer: 50. léta jsou zpět. Odehrává se v nich Nápadník, poslední část Hřebejkova Zahradnictví

Kultura Kultura
24. 10. 2017 9:53
Do kin se 16. listopadu chystá třetí a poslední část série Zahradnictví autorského dua Jan Hřebejk - Petr Jarchovský. Ve filmu Nápadník dostala první velkou roli mladá herečka Anna Fialová. Ztvárnila dceru despotického otce, jenž nesouhlasí s jejím milým. Rodiče Anny Fialové jsou ve snímku Aňa Geislerová a Martin Finger. „Nápadník se odehrává na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a převratem. Je to romantická komedie o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí,“ vysvětluje scenárista Petr Jarchovský. Tímto snímkem tak představil svoji maminku, jejíž příběh vynechal v Pelíšcích. Tam se s jejím despotickým otcem potýkala její sestra Jindřiška.
Trailer k filmu Zahradnictví: Nápadník | Video: CinemArt
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy