Režisér Lester prodal pláště Beatles z filmu Help!

ČTK ČTK
20. 3. 2014 22:05
Režisér filmu Help! a Perný den prodával i piano na které hráli Paul McCartney a John Lennon. Cena obleků se vyšplhala na 3,8 milionu korun.
Beatles ve filmu Help!
Beatles ve filmu Help! | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Pláště, které na sobě měli členové skupiny Beatles George Harrison a Ringo Starr ve filmu Help! z roku 1965, se vydražily za 115 tisíc liber (téměř 3,8 milionu korun). Paul McCartney dražbu svého oblečení na poslední chvíli zakázal.

Starrův plášť získal na aukci v liverpoolském hotelu Adelphi nový majitel za 61 tisíc liber, zatímco ten Harrisonův se prodal za 54 tisíc. Odhadní hodnota obou svršků se před aukcí pohybovala mezi 20 a 30 tisíci librami.

Harrison a Starr pláště nosili během pětidenního natáčení filmu Help! v Alpách a členové kapely jsou v nich zvěčnění také na obalu stejnojmenného alba. Podle aukčního domu Omega Auctions je koupili britští zájemci.

Do dražby šlo také piano, na které hráli Paul McCartney a John Lennon. Nejmenovaný jihoamerický sběratel za něj zaplatil 57 500 liber. Na křídle od firmy Bechstein vznikly podle Omega Auctions hity jako Help! a Yesterday.

Piano i pláště dal do dražby dvaaosmdesátiletý Richard Lester, který s Beatles natočil dva filmy, Help! a Perný den (1964).

Kytara George Harrisona, který prý na nástroj hrál při nahrávání hitu I Want To Hold Your Hand.
Kytara George Harrisona, který prý na nástroj hrál při nahrávání hitu I Want To Hold Your Hand. | Foto: Reuters

Z aukce ale byly staženy plášť, oblek a arch papíru s vlastnoručně psanými verši McCartneyho, který proti dražbě svých věcí zakročil s pomocí svých právníků.

"Právníci bohužel prohlásili, že Paul by se nikdy žádného oblečení nevzdal," řekl licitátor Paul Fairweather.

Další dražba předmětů spojených se slavnou britskou kapelou je plánována na 16. a 17. dubna v Hard Rock Cafe v New Yorku. Až za 600 tisíc dolarů (téměř 12 milionů korun) by se mohla vydražit například kytara George Harrisona, který prý na nástroj hrál při nahrávání hitu I Want To Hold Your Hand.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy