Režisér Lester prodal pláště Beatles z filmu Help!

ČTK ČTK
20. 3. 2014 22:05
Režisér filmu Help! a Perný den prodával i piano na které hráli Paul McCartney a John Lennon. Cena obleků se vyšplhala na 3,8 milionu korun.
Beatles ve filmu Help!
Beatles ve filmu Help! | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Pláště, které na sobě měli členové skupiny Beatles George Harrison a Ringo Starr ve filmu Help! z roku 1965, se vydražily za 115 tisíc liber (téměř 3,8 milionu korun). Paul McCartney dražbu svého oblečení na poslední chvíli zakázal.

Starrův plášť získal na aukci v liverpoolském hotelu Adelphi nový majitel za 61 tisíc liber, zatímco ten Harrisonův se prodal za 54 tisíc. Odhadní hodnota obou svršků se před aukcí pohybovala mezi 20 a 30 tisíci librami.

Harrison a Starr pláště nosili během pětidenního natáčení filmu Help! v Alpách a členové kapely jsou v nich zvěčnění také na obalu stejnojmenného alba. Podle aukčního domu Omega Auctions je koupili britští zájemci.

Do dražby šlo také piano, na které hráli Paul McCartney a John Lennon. Nejmenovaný jihoamerický sběratel za něj zaplatil 57 500 liber. Na křídle od firmy Bechstein vznikly podle Omega Auctions hity jako Help! a Yesterday.

Piano i pláště dal do dražby dvaaosmdesátiletý Richard Lester, který s Beatles natočil dva filmy, Help! a Perný den (1964).

Kytara George Harrisona, který prý na nástroj hrál při nahrávání hitu I Want To Hold Your Hand.
Kytara George Harrisona, který prý na nástroj hrál při nahrávání hitu I Want To Hold Your Hand. | Foto: Reuters

Z aukce ale byly staženy plášť, oblek a arch papíru s vlastnoručně psanými verši McCartneyho, který proti dražbě svých věcí zakročil s pomocí svých právníků.

"Právníci bohužel prohlásili, že Paul by se nikdy žádného oblečení nevzdal," řekl licitátor Paul Fairweather.

Další dražba předmětů spojených se slavnou britskou kapelou je plánována na 16. a 17. dubna v Hard Rock Cafe v New Yorku. Až za 600 tisíc dolarů (téměř 12 milionů korun) by se mohla vydražit například kytara George Harrisona, který prý na nástroj hrál při nahrávání hitu I Want To Hold Your Hand.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy