Harry Potter, nobelista Ishiguro i průvodce zednářskou Prahou aneb 20 knižních tipů pod stromeček

Jarda Konáš
15. 12. 2017 14:35
Z přehršle knih, které letos vyšly (ke konci roku se očekává zhruba 15 500 titulů), jsme vybrali dvacet tipů na dárky pro čtenáře všech věkových kategorií i rozličných nároků.
Foto: Jota

Terry Gillam - Gilliameska

Po loňské autobiografii Johna Cleese jsou tu další memoáry od jiného člena legendárních Monty Pythonů. Vyprávění Gilliameska režiséra Terryho Gilliama má ale formát monografie a je bohatě ilustrované přesně v duchu autorových známých animovaných skečů. Vydala Jota. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy