Fotodeník z filmovky: Szabó, Kiarostamí, pohoda

Fotodeník z filmovky: Szabó, Kiarostamí, pohoda
Ve stanu Café V lese zazpíval písničkář Jiří Dědeček.
Masarykovo náměstí se každý večer mění v improvozované letní kino. Na snímku diváci sledují film Dům.
Film Dům přijela do Hradiště představit představitelka hlavní role Judit Bardos.
Debaty Istvána Szabóa po filmech rozhodně nejsou nezáživné a mdlé.
Foto: Marek Malůšek
Jan Gregor Jan Gregor
27. 7. 2012 23:29

Karlovy Vary nebo ,,filmovka"? Rozhodně není málo diváků, kteří v rozhodování mezi dvěma největšími filmovými přehlídkami sezony dají bez rozmýšlení přednost komornější akci v Uherském Hradišti. Vary sice sází na aktuální hity z festivalů typu Cannes, výhodou programu Hradiště je, že nabízí filmy prověřené časem a dává divákům šanci dovzdělat se ve filmové historii. Vary jsou hektické a přeplněné, Hradiště dýchá pohodovou, slovácky uvolněnou maloměstskou atmosférou. 38. ročník LFŠ se koná od soboty 21. července do soboty 28. července.

 

Právě se děje

před 59 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy