Kulturní karanténa Davida Klimeše: Výlet na románová místa a za Liškou Bystrouškou

David Klimeš David Klimeš
Aktualizováno 24. 4. 2020 15:53
Vakcínu potřebujeme nejen proti koronaviru, ale také proti nudě v karanténě. Čekání na Vánoce si krátíme otvíráním okének v adventních kalendářích. V časech všeobecné izolace nabízíme něco podobného: tipy na to, jak se zbavit pocitu uvěznění mezi čtyřmi stěnami. Třebaže hranice zůstávají zavřené, můžete se s námi každý den vypravit za kulturou do celého světa.
Navštivte Versailles a následujte tučňáka...
Navštivte Versailles a následujte tučňáka... | Foto: Google Arts

24. duben 2020

Dnes spojíme kulturu s procházkami a vydáme se na místa, která inspirovala slavné příběhy. Takže za nejen na Kings Cross za Harry Potterem, ale i do Řecka za Odysseiou, do Dublinu za Odysseem či Hemingwayem do Paříže.

Teď trochu čas na oddych. Takže se necháme provést tučňákem po Versailles. A to rovnou královským.

A nakonec za Liškou Bystrouškou, Lišákem Zlatohřbítkem, Komárem, Skokanem a Jezevce do Slováckého divadla.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy