Klub Aeroport vystoupal na Výšinu věčného života

Kultura ČTK Kultura, ČTK
27. 6. 2013 15:48
Populární festivalový klub je letos na Goethově vyhlídce
Foto: Aerofilms

MFF KV 2013 - Goethova vyhlídka uprostřed karlovarských lesů na kopic zvaném Výšina věčného života se letos na filmovém festivalu promění na klub Aeroport. Po pěti letech se tak odstěhuje z budovy bývalé České spořitelny na Divadelním náměstí.

Goethova vyhlídka, postavená v roce 1889 pod jménem Vyhlídka korunní princezny Stefanie, se brzy po svém otevření stala vyhledávaným místem. Fungovala jako výletní restaurace s rozhledem na lázeňské město, Doupovské hory, Krušné hory a Slavkovský les. V průběhu 20. století několikrát změnila majitele i jméno, až byla v roce 2009 uzavřena úplně. Aeroport přichází s oživením tohoto magického místa.

Podle informací distribuční společnosti Aerofilms bude otevřen denně od 14:00 do pozdních nočních hodin a filmovým fanouškům opět nabídne příležitost k zábavě a relaxaci. Na každý večer je připraven hudební program, o který se postarají přední čeští Djs. Vstup je zdarma. Zdarma bude i přístup k bezdrátovému internetu, slibují organizátoři.

"Pro výzdobu pseudogotického honosného objektu stylové výletní restaurace jsme rekvizity zapůjčili z filmového studia Barrandov. O dotvoření atmosféry okolí a celého exteriéru se postarala umělecká skupina Lunchmeat. Sílu atmosféry budovy a okolí vždy o půlnoci umocní audiovizuální show," řekl za organizátory Jiří Šebesta.

Filmoví fanoušci se podle něj k Aeroportu dostanou pěšky po značené dvoukilometrové trase od Vřídla. Druhou možností je autobusová linka operující denně mezi devatenáctou a třetí hodinou ranní se zastávkami Hotel Thermal, Na vyhlídce a Aeroport. "Poslední noční autobusový spoj zajíždí až do stanového městečka. Hudební produkce začnou ve 22 hodin," dodal Šebesta.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy