Klub Aeroport vystoupal na Výšinu věčného života

Kultura ČTK Kultura, ČTK
27. 6. 2013 15:48
Populární festivalový klub je letos na Goethově vyhlídce
Foto: Aerofilms

MFF KV 2013 - Goethova vyhlídka uprostřed karlovarských lesů na kopic zvaném Výšina věčného života se letos na filmovém festivalu promění na klub Aeroport. Po pěti letech se tak odstěhuje z budovy bývalé České spořitelny na Divadelním náměstí.

Goethova vyhlídka, postavená v roce 1889 pod jménem Vyhlídka korunní princezny Stefanie, se brzy po svém otevření stala vyhledávaným místem. Fungovala jako výletní restaurace s rozhledem na lázeňské město, Doupovské hory, Krušné hory a Slavkovský les. V průběhu 20. století několikrát změnila majitele i jméno, až byla v roce 2009 uzavřena úplně. Aeroport přichází s oživením tohoto magického místa.

Podle informací distribuční společnosti Aerofilms bude otevřen denně od 14:00 do pozdních nočních hodin a filmovým fanouškům opět nabídne příležitost k zábavě a relaxaci. Na každý večer je připraven hudební program, o který se postarají přední čeští Djs. Vstup je zdarma. Zdarma bude i přístup k bezdrátovému internetu, slibují organizátoři.

"Pro výzdobu pseudogotického honosného objektu stylové výletní restaurace jsme rekvizity zapůjčili z filmového studia Barrandov. O dotvoření atmosféry okolí a celého exteriéru se postarala umělecká skupina Lunchmeat. Sílu atmosféry budovy a okolí vždy o půlnoci umocní audiovizuální show," řekl za organizátory Jiří Šebesta.

Filmoví fanoušci se podle něj k Aeroportu dostanou pěšky po značené dvoukilometrové trase od Vřídla. Druhou možností je autobusová linka operující denně mezi devatenáctou a třetí hodinou ranní se zastávkami Hotel Thermal, Na vyhlídce a Aeroport. "Poslední noční autobusový spoj zajíždí až do stanového městečka. Hudební produkce začnou ve 22 hodin," dodal Šebesta.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy