Monty Python budou blízko. Na poslední noc zvou do kina

ČTK Kultura ČTK, Kultura
25. 4. 2014 12:50
Fanoušci se dočkají vystoupení populární skupiny komiků v přímém přenosu 20. července i v českých kinech.
Monty Python na cestě za Svatým Grálem.
Monty Python na cestě za Svatým Grálem. | Foto: Monty Python

Praha, Londýn - Údajně úplně poslední společné vystoupení pěti žijících členů slavné skupiny Monty Python, navíc jejich první od roku 1982, budou mít možnost živě vidět i fanoušci, kteří se nedostanou do londýnské O2 Areny.

Přímý přenos totiž nabídne 20. července patnáct set kin po celém světě včetně České republiky. A to dokonce i s českými titulky.

Spokojení by tak měli být i fanoušci, kteří až donedávna žili v naději, že "poslední" show Monty Pythonů bude k vidění i jinde než v Londýně. Organizátoři totiž nedávno zchladili jejich nadšení s tím, že individuální projekty jednotlivých členů tuto možnost v následujících třech letech zcela vylučují.

Podívejte se na novou píseň Monty Python The Silly Walks Song.
Podívejte se na novou píseň Monty Python The Silly Walks Song. | Video:

"Díky úžasnému vynálezu pohyblivých obrázků přichází Poslední noc Monty Pythonů do kina blízko vás. Vytáhněte své zauzlované kapesníky a zahřejte ještě jednou svůj mozek při posledním uplakaném, legračním, bouřlivém a skandálním sbohem pěti zbývajícím Pythonům, jejichž vtipy se chystají odejít do důchodu. Na velkém plátně a v HD," vzkázali svým fanouškům členové legendární skupiny.

Už dříve předeslali, že poslední show bude obsahovat "trochu humoru, hodně patosu, hudbu a špetku starověkého sexu". Poslední vystoupení má prolomit veškerý moderní strach z urážek a nekorektnosti. Slíbili samozřejmě zařadit převážně své nejpopulárnější scénky "v naději, že už je lidé zapomněli".

Nebude chybět ani slavný skeč s mrtvým papouškem, naopak diváci se nedočkají ministerstva švihlé chůze. John Cleese má totiž protézu kolene a kyčle.

Monty Python v Londýně: Michael Palin, Eric Idle, Terry Jones, Terry Gilliam a John Cleese drží na rukou herečku a spolupracovnici z časů Létajícího cirkusu Carol Clevela
Monty Python v Londýně: Michael Palin, Eric Idle, Terry Jones, Terry Gilliam a John Cleese drží na rukou herečku a spolupracovnici z časů Létajícího cirkusu Carol Clevela | Foto: Reuters

K návratu byli Pythoni podle vlastních slov vedeni snahou pomoci Terrymu Jonesovi splatit hypotéku. Podle Terryho Gilliama se není třeba obávat, že by náročný komediální výstup skupiny sedmdesátníků mohl skončit tragédií: u pódia prý budou připraveny týmy zdravotníků.

První "poslední show" Monty Pythonů se fanoušci dočkají 1. července v londýnské O2 Areně a pak ještě desetkrát na stejném místě až do 20. července. Je samozřejmě beznadějně vyprodáno.

Britská komediální skupina (s americkým elementem v podobě animátora Terryho Gilliama) svým surreálným humorem a anarchistickým rozrušováním společenských tabu zrevolucionalizovala na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let televizní produkci.

Svůj svérázný humor pak z pořadu Monty Pythonův létající cirkus úspěšně přenesli do tří celovečerních filmů Monty Python a Svatý Grál (1974), Monty Python: Život Briana (1979) a Monty Python: Smysl života (1983).

 

Právě se děje

Další zprávy