Vysbírá nahá Sharon Stone Zlaté maliny?

Reuters, AP, mor
22. 1. 2007 17:54
Los Angeles - Ceny za nejhorší herecké a filmové počiny loňského roku znají možné vítěze. Nejvíc šancí má Sharon Stone a druhý díl Základního instinktu.

Kdo říká, že musíte být dobří, abyste vyhráli nějakou z filmových cen? Sharon Stone si zase hrála na femme-fatale v pokračování Základního instinktu; zklamala a má velkou šanci získat jednu z prestižních anticen - Zlatou malinu.

Udělují se za nejhorší filmařské a herecké výkony už sedmadvacet let. Letos budou ti nejlepší z nejhorších slavnostně vyhlášeni  24. února, tradičně a příznačně den přes Oscary.

Sedm nominací včetně nominace na cenu za nejhorší herecký výkon, režii i scénář z Sharon Stone a snímku Základní instinkt 2 dělají smutného favorita.

Foto: WarnerBros

Má ovšem zdatného soupeře. Shodně sedm nominací obdržela komedie Pidihajzlík bratří Wayansů. Keenen Ivory může být nejhorším režisérem, Shawn a Marlon Wayansovi zase sdílejí nominace za nejhorší herecké výkony roku, zatímco sestry Duffovy Hilary a Haylie zase za ty, které předvedly ve filmu Holky v balíku.

Podle akademiků patří mezi nejhorší filmy ještě Bloodrayne, Žena ve vodě a Rituál.

Stoneovou a sestry Duffovy v jejich kategorii ještě doprovodí Lindsay Lohanová (Jen trochu štěstí), Kristanna Lokenová (Bloodrayne) a Jessica Simpsonová (Rande měsíce).

Kromě Sharon Stone by každá z nich Zlatou malinu vyhrála poprvé. Stoneová má doma už dvě  - za role ve snímcích Specialista a Křižovatka.

"Stoneová je tím, čemu říkáme nepoučitelný viník, možná dokonce recidivista," říká John Wilson, zakladatel soutěže.

Nejlepší z nejhorších herců může být někdo z následující šestice: kromě zmíněných sourozenců Wayansových také Tim Allen (Santa Claus 3, The Shaggy Dog, Zoom: Akademie pro superhrdiny), Nicolas Cage (Rituál), Dan Whitney (Larry the Cable Guy: Health Inspector) a Rob Schneider (Jelita ze střídačky).

Zlatou malinu si odnese i vítěz kategorie "Film, který by se měl omluvit všem rodinám" -  v ní se letos soutěží poprvé. Největší nebezpečí pro rodiny s dětmi prý loni představovaly filmy Deck the Halls, Garfield 2, RV, Santa Claus 3 a The Shaggy Dog.

Nominace se pro zakladatele soutěže obešly bez překvapení, až na jednu výjimku. Silvester Stallone v minulosti o Malinu usiloval třicetkrát a desetkrát skutečně uspěl. Letos je trochu nečekaně s šestým Rockym bez šance. "Tentokrát bych rád předeslal, že jeho výkon byl dobrý," vzkazuje Wilson.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy