Účastníci zájezdu jsou trhákem sezóny

Irena Hejdová Irena Hejdová
30. 9. 2006 0:00
Praha - Půl roku po premiéře jsou Účastníci zájezdu nejúspěšnějším filmem letošního roku. K 31. srpnu přilákali bezmála 740 tisíc diváků.

Celovečerní prvotina režiséra Komedie Jiřího Vejdělka podle stejnojmenného bestselleru Michala Viewegha tak překonala nejen americké trháky Harry Potter (700 tisíc lidí) a Šifra mistra Leonarda, ale i teenagerské Rafťáky, nejúspěšnější film první poloviny roku 2006, které doposud navštívilo 690 tisíc lidí.

Loni v kinech podobně bodoval Renčův Román pro ženy, taktéž adaptace Vieweghovy knihy. K 31. srpnu ho zhlédlo 560 tisíc diváků.

To znamená, že řidiči Miroslav Krobot s Pavlem Liškou se svým autokarem na české filmové dálnici o 180 tisíc diváků předjeli Vašuta s Kanóczovou.

Účastníci už vyšli na DVD, přesto se pořád objevují ve statistikách kin. Za posledních deset let se Účastníci stali pátým divácky nejúspěšnějším filmem.

Český žebříček desetiletí stále vede Svěrákův Kolja následovaný taktéž Svěrákovým Tmavomodrým světem a Hřebejkovými filmy Pelíšky a Pupendo.

Režisér Účastníků zájezdu Vejdělek je už v plné práci na svém druhém celovečerním filmu.

Tím bude veselá romská roadmovie Roming s Boleslavem Polívkou a Mariánem Labudou. Její premiéra je plánována na březen příštího roku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 1 hodinou

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy