Travolta nemá pomádu, ale přilbu. A jede

kaš, AP
10. 3. 2007 13:00
Los Angeles - John Travolta znovu zamířil do ženských srdcí. V motorkářské komedii Wild Hogs. Uvnitř: VIDEO
Divočáci
Divočáci | Foto: Falcon

Při svém premiérovém víkendu se snímek dostal až na vrchol amerického filmového žebříčku a tržby dosáhly 38 milionů dolarů. V prachu za ním zůstal i další motorkář Nicholas Cage alias Ghost Rider.

Na motorky ve Wild Hogs nasedli John Travolta, Tim Allen a Martin Lawrence. Všechno populární herci, ale snad ani oni sami by nevzpomněli, kdy naposledy naplnili kina.

Pro Travoltu to znamená už třetí velký comeback: v 80. letech mu kariéru zachránila série komedií Kdopak to mluví, v devadesátých letech polozapomenutou hvězdu vrátil do hry Quentin Tarantino a jeho Pulp Fiction. Od té doby se Travolta zase trápí. To William H. Macy nikdy na úplný vrchol nevystoupal, zatím vždycky ochotně a kvalitně kryl záda větším hvězdám. Nová komedie by měla resuscitovat jejich kariéru a Macymu přinést alespoň nějaké peníze.

Krize středních let vrcholí, rutinní předměstský život není zrovna k popukání  - a zažehnat to všechno může jen pěkná pochromovaná hračka. Čtveřice, která vyrostla spíš na gauči než v motocyklovém sedle, si tedy hodlá splnit dobrodružný sen a vyráží na motorkářský výlet.

Pochopitelně zažijí spoustu pádů a trapasů, ale i nebezpečí. Když naštvou opravdový motorkářský gang; určitě jim dojde i něco zásadního o jejich životech...

Divočáci
Divočáci | Foto: Falcon

Úspěch se dal předpokládat; čtyřicátníků, co si chtějí prožít takový trip alespoň  v kině, je spousta. Ani tvůrci z dílny Walta Disneyho prý ale nečekali, že by Wild Hogs upoutali pozornost tolika žen, které tvořily čtyřiapadesát procent víkendového publika.

Analytici to přisuzují Travoltovi: u většiny žen má předplacené místo v srdci už od dob Pomády a kvůli němu přišly i na motorkářský film. Jiné ohlasy přičítají úspěch i dalšímu obsazení - každý z herců prý přitáhl jinou cílovou skupinu.

Do českých kin Wild Hogs přijedou 10. května. 


 

 

Právě se děje

Další zprávy