Tarantino chtěl točit novou bondovku

ČTK, dab
10. 1. 2006 19:00
New York - Režisér Quentin Tarantino se rozčílil nad skutečností, že jej producenti neangažovali do nového filmu o Jamesi Bondovi. Prý ho ani nepozvali na kávu, aby se s ním poradili.

"Skutečně jsem naštvaný, že se producenti bondovky ani jednou neozvali," citovala režiséra agentura DPA s odvoláním na americká média.

Tarantino připomněl, že to byl on, kdo v roce 2004 navrhl zfilmování románu Casino Royal, prvního dílu série o slavném špionovi. Tehdy si prý autoři scénářů zoufali nad nedostatkem námětů. "Použili moji myšlenku a využívají publicity, kterou jsem jim udělal," dodal režisér.

Producenti si k natáčení nakonec vybrali Novozélanďana Martina Campbella, režiséra Zlatého oka. To bylo prvním filmem o Jamesi Bondovi, ve kterém debutoval jako neohrožený agent Pierce Brosnan. Nejnovějším Bondem bude Brit Daniel Craig.

Jedenadvacátý snímek o neohroženém agentovi Jejího Veličenstva se bude natáčet také na pražském Barrandově.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy