Steven Spielberg a George Lucas vydělávají nejvíc

tur
16. 7. 2009 14:15
Žebříček nejbohatších mužů Hollywoodu podle Forbesu
George Lucas
George Lucas | Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Jejich status v Hollywoodu je skoro stejně konstantní a výlučný jako pozice Karla Gotta u nás. Téměř vše, na co George Lucas a Steven Spielberg sáhnou, vydělává peníze. I oni měli své propadáky, ale většinu kdysi dávno, v 80. letech.

Podle aktuální studie časopisu Forbes jsou Lucas a Spielberg nejvíce vydělávajícími muži ve filmovém průmyslu. Dvojice, která v minulém roce spojila síly na čtvrtém pokračování Indiana Jonese s podtitulem Království křišťálové lebky, tak zároveň dokazuje, že nejlépe vydělávají ti „za kamerou".

Jak Forbes uvádí: V Hollywoodu sice dostanou hvězdy své obličeje na obálky časopisů a módní návrháři je zásobují šaty zdarma, ale jsou to producenti, kdo vydělává opravdové peníze.

V žebříčku zvítězil tvůrce Hvězdných válek George Lucas coby nejlépe placený muž v branži se 170 miliony, zatímco jeho kolega Spielberg za ním loni zaostal o 20 milionů. U obou plynou jejich výdělky především právě z producentské činnosti.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Indy si digitálně oprášil klobouk a mrká na nás
Big Mother vás sleduje, milý Jerry a milá Rachel
Skotka Susan Boyleová měla sen. A skoro nám vyšel

Spielbergův podíl na Indianu Jonesovi byl menší (bral honorář za režii a procenta z tržeb, jako producent inkasoval peníze z thrilleru Oko dravce. Příští rok se zřejmě vyšvihne výš díky Transformers 2, kteří jsou zatím letošní jedničkou.

Lucasovy příjmy plynuly nejen z Indiana Jonese, na jehož značku má hlavní práva, ale stále i z Hvězdných válek. Loni kromě animovaného filmu Klonové války vyšla i počítačová hra.

Třetím nejmocnějším mužem se celkem předpokládatelně se 100 miliony stal producent Jerry Bruckheimer. Pomohlo mu, že dokázal svůj neomylný instinkt na trháky (Top Gun, Pearl Harbor, Piráti z Karibiku) uplatnit i v televizi. Do jeho portfolia patří úspěšné krimi seriály nového typu jako Kriminálky Las Vegas, Miami, New York, série Beze stopy nebo Odložené případy. Všechny u nás vysílá Nova.

F. F. Coppola, Martin Scorsese, Steven Spielberg a George Lucas na Oscarech
F. F. Coppola, Martin Scorsese, Steven Spielberg a George Lucas na Oscarech | Foto: Reuters

Maratóncem mezi nejbohatšími muži Hollywoodu je i Jerry Seinfeld, který pořád žije ze svého sitcomu Show Jerryho Seinfelda (u nás Nova Cinema), ačkoli se přestala natáčet již v roce 1998. Seinfeld přesto vydělává 85 milionů na vysílacích právech a televizních reklamách.

Na pátém místě se ocitl chráněnec Oprah Winfreyové - bývalý psycholog Phil McGraw, který ve své talkshow Dr. Phil udílí svým hostům lekce, jak se vyrovnat s různými životními situacemi.

Šestý skončil Simon Cowell známý jako sžíravě ironický porotce ze soutěží American Idol nebo Britain's Got Talent - kde nedávno oslnila svět Susan Boyleová. Cowell si díky ochranným značkám na dotyčné pořady přišel na 75 milionů dolarů. Pár drobných mu jistě přinesl i dotisk jeho autobiografie „I Don't Mean to be Rude, but..." (Nechci být hrubý, ale…).

 

Právě se děje

před 38 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy