Robert Downey se vrátí jako Iron Man v Avengers 2 a 3

Kultura Kultura
21. 6. 2013 14:54
Herec se nakonec dohodl se studiem Marvel
Iron Man
Iron Man | Foto: Falcon

Praha − Herec Robert Downey Jr. se nakonec dohodl se studiem Marvel a vrátí se jako Iron Man ve dvou pokračováních veleúspěšných Avengers.

Downey postavu výstředního miliardáře Tonyho Starka známého z komiksů ztvárnil v trilogii Iron Man (2008, 2010, 2013) a objevil se také jako jeden z týmu Avengers, kteří vstoupili do kin loni v květnu.

Herec je tak jedním z mála lidí, jejichž dva filmy patří mezi pět nejvýdělečnějších snímků posledních dvanácti měsíců. Třetí Iron Man celosvětově utržil 1,14 miliardy dolarů a Avengers utržili přes 1,51 miliardu dolarů.

Avengers 2, které opět režíruje Joss Whedon, dorazí do českých kin 30. dubna 2015. Datum premiéry třetího dílu není známé. Ve dvojce znovu uvidíme tým superhrdinů ve složení: Iron Man, Hulk, Thor, Kapitán Amerika, Hawkey a Černá vdova, které shromáždí tajná agentura S.H.I.E.L.D. Nicka Furyho. Ke svým super-rolím se vrátí i další herci z prvního dílu Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo či Scarlett Johansson.

Podívejte se na přehled komerčně nejúspěšnějších filmů historie:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy