Playboye Etzlera vyhodili kvůli milence

Jitka Gráfová
20. 7. 2006 15:00
Praha - Manželé Vilma Cibulková a Miroslav Etzler se spolu objeví v novém filmu. Režisér Viktor Polesný je obsadil do dvoudílného televizního snímku Boží pole s.r.o. Uvnitř: GALERIE
Foto: Česká televize

Není to poprvé, kdy Viktor Polesný s tímto párem pracuje; v minulosti už společně vytvořili představení o 11. září Trůn milosrdenství v Divadle Ungelt.

Nyní je hlavním protagonistou čtyřicetiletý špičkový pilot Tony Mareš v podání Etzlera, který považuje výměnu partnerek za pravidelnou součást životosprávy. Předpokládá, že bude pozván na kapitánské zkoušky a povýší. Předvolán k letovému viceprezidentovi opravdu je, ale kvůli okamžité výpovědi.

Příčinou je ředitelova uražená ješitnost a hlavně msta ze strany ředitelovy manželky, stárnoucí letušky Marty alias Vilmy Cibulkové, kterou Tony opustil kvůli jiné mladší milence.

Při splachování hořkosti se Mareš setká s dávným kamarádem Jardou Kašákem (Jiří Schmitzer), který v pošumavské vísce pracuje na miniaturním letišti na Božích polích a shání společníka, který by firmě pomohl přežít. A Tony nabídku přijme.

Foto: Česká televize

Okamžitě má konflikt s nekompromisní místní dopravní policistkou zvanou Brutální Maruška (Zuzana Norisová) a navíc musí pomáhat Jardovi s nízkým sebevědomím a s tím spojenými pijáckými maratony.

Firma Boží pole s.r.o se jak takž protlouká, bohužel místní podnikatelé si místo letiště přejí golfové hřiště. Jeden z nich u Tonyho předplatí pilotní kurz pro syna Romana, jenže Tony má podezření, že mladík plave v drogách...

Foto: Česká televize

Snímek vznikl podle scénáře Karla Čabrádka a režisér Polesný si znovu pozval dvorního kameramana Josefa Špeldu.  V dalších rolích leteckého příběhu diváci uvidí Viléma Udatného, Davida Suchařípu, Janu Janěkovou, Kamilu Špráchalovou, Danicu Jurčovou, Anetu Krejčíkovou či Petra Dohnala.

"Film se točil v Praze na Ruzyni a hlavně v Strunkovicích nad Blanicí nedaleko Prachatic," uvedla Bohuslava Holubová z České televize.

První díl nese název Něco je ve vzduchu, druhý pak Bouřkové mraky. Na obrazovkách České televize by se měly objevit v průběhu příštího roku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Bayern i v oslabení zvládl bundesligový zápas ve Fürthu a vyhrál 3:1

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v předehrávce 6. kola německé ligy Fürth 3:1, přestože proti nováčkovi hráli takřka celý druhý poločas v oslabení. Po úvodní remíze vyhráli v sezoně páté utkání za sebou a vedou neúplnou tabulku o tři body před Wolfsburgem, který má sobotní zápas k dobru.

Skóre otevřel v 10. minutě Thomas Müller, po půlhodině hry zvýšil na 2:0 Joshua Kimmich. Tři minuty po začátku druhého poločasu ale dostal za ostrý faul červenou kartu Benjamin Pavard a bavorský tým se v deseti na výhru ještě hodně nadřel. Ve vyhrocené atmosféře dostal žlutou kartu v 64. minutě i trenér Bayernu Julian Nagelsmann.

Uklidnění úřadujícím šampionům přinesl v 68. minutě vlastní gól Sebastiana Griesbecka, po němž Bayern vedl už o tři branky. V závěru už jen zkorigoval stav přesnou hlavičkou Cedric Itten.

Aktualizováno před 4 hodinami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy.  Polský prezident Duda ke sporu řekl v televizi, že se Polsko nemůže připravit o 7 procent energetického trhu a že vybízí k dialogu.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu. 

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy