Obrazem: Berlín ožil filmem. Na červeném koberci zářili Streepová i zamilovaný Clooney

Obrazem: Berlín ožil filmem. Na červeném koberci zářili Streepová i zamilovaný Clooney
Josh Brolin.
Meryl Streep.
George Clooney a jeho žena Amal.
...
Foto: Reuters
Kultura ČTK Kultura, ČTK
11. 2. 2016 19:26
V německé metropoli se dnes večer otevřely brány 66. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Filmoví fanoušci se mohou v příštích jedenácti dnech těšit na 434 snímků, z nichž 18 se bude ucházet o Zlatého medvěda a o Stříbrné medvědy.

O slavnostní zahájení Berlinale se postarala mezinárodní premiéra nového filmu Joela a Ethana Coenových Ave, Caesar!. Komedii z prostředí hollywoodských filmových studií v 50. letech přijeli představit oba její autoři a i část hereckých hvězd v čele s Georgem Clooneym.

Mezi očekávané hvězdy na červeném koberci patřila také předsedkyně poroty Berlinale, americká herečka Meryl Streep.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy