Obrazem: Berlín ožil filmem. Na červeném koberci zářili Streepová i zamilovaný Clooney

Obrazem: Berlín ožil filmem. Na červeném koberci zářili Streepová i zamilovaný Clooney
Josh Brolin.
Meryl Streep.
George Clooney a jeho žena Amal.
...
Foto: Reuters
Kultura ČTK Kultura, ČTK
11. 2. 2016 19:26
V německé metropoli se dnes večer otevřely brány 66. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Filmoví fanoušci se mohou v příštích jedenácti dnech těšit na 434 snímků, z nichž 18 se bude ucházet o Zlatého medvěda a o Stříbrné medvědy.

O slavnostní zahájení Berlinale se postarala mezinárodní premiéra nového filmu Joela a Ethana Coenových Ave, Caesar!. Komedii z prostředí hollywoodských filmových studií v 50. letech přijeli představit oba její autoři a i část hereckých hvězd v čele s Georgem Clooneym.

Mezi očekávané hvězdy na červeném koberci patřila také předsedkyně poroty Berlinale, americká herečka Meryl Streep.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 36 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy