Občan Havel měl premiéru. Bez Havla

Občan Havel měl premiéru. Bez Havla
Premiéra Občana Havla: střihačka Tonička Janková, kameraman Stano Slušný a režisér Miroslav Janek.
Premiéra Občana Havla: střihačka Tonička Janková.
Premiéra Občana Havla: režisér Miroslav Janek, který dokončil film po smrti Pavla Kouteckého.
Premiéra Občana Havla: produkční a ředitelka Nadace Film a sociologie Jarmila Poláková.
Foto: Ondřej Besperát
31. 1. 2008 9:00

Praha - Celovečerní film Občan Havel měl včera premiéru ve Slovanském domě. Bohužel bez obou hlavních aktérů - režisér Pavel Koutecký zahynul na jaře loňského roku a Václav Havel je v těchto dnech v nemocnici.

&nbsp

Režisér Pavel Koutecký začal film, který nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla, natáčet v roce 1992 a sledoval prvního českého prezidenta více než třináct let. Po jeho tragické smrti se dokončení filmu ujal režisér Miroslav Janek.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy