Marhoul zveřejnil trailer z Nabarveného ptáčete, ve filmu hrají Skarsgård či Keitel

Kultura Kultura
13. 6. 2019 20:44
Intenzivní černobílý teaser trailer, který doprovází hlasitý zvuk chlapeckého dýchání, představuje nový film Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Vznikl podle stejnojmenné knihy Jerzyho Kosińského z roku 1965 vyprávějící o chlapci, který je v době nacistického vyhlazování Židů ukryt na venkov. Po smrti tety se sám protlouká divokým a nepřátelským světem. Na snímku podle předlohy, výjimečné syrovostí a popisem krutostí, jež způsobuje válka, Václav Marhoul pracuje přes deset let. Do filmu nakonec angažoval mnoho známých herců v čele s Harveym Keitelem, Stellanem Skarsgårdem či Udem Kierem. Nabarvené ptáče bude mít premiéru 12. září.
Nabarvené ptáče bude mít premiéru 12. září. | Video: Silverscreen
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy