George Miller překvapil fanoušky. Další díly Šíleného Maxe už točit nebude

mad
15. 1. 2016 6:32
George Miller, režisér filmu Šílený Max: Zběsilá cesta, překvapil prohlášením, že další díly Maxe točit nebude. Americký web Page Six, který patří novinám The New York Post, zveřejnil filmařovo vyjádření, které médiu údajně sdělil na Zlatých glóbech: "Nebudu dělat další díly Šíleného Maxe. Natáčel jsem v Austrálii v oblasti lučních rostlin a placaté červené země, kde stále silně pršelo. Museli jsme počkat 18 měsíců a každý návrat do Států trval 27 hodin. Ti Maxové trvají věčnost. Neudělám další.“ Režisér sice nedostal žádný Zlatý glóbus, získal však nominaci od DGA a Max posbíral celkem 10 nominací na Oscara.
Tom Hardy v hlavní roli
Tom Hardy v hlavní roli | Foto: Šílený Max: Zběsilá cesta
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy