Čtvrtníčkovy plavky vidělo 20 tisíc lidí

Irena Hejdová Irena Hejdová
13. 11. 2007 10:10
Gympl má nový klip. Podívejte se na něj

Praha - Po zářijové ofenzivě českých filmů Medvídek a Gympl je zbytek podzimu o poznání slabší. První víkend má za sebou kritiky velmi nejednoznačně přijímaná komedie Poslední plavky.  Komedii s Petrem Čtvrtníčkem v kinech podle Unie filmových distributorů vidělo jen 22 tisíc diváků. Přesto jako novinka vystoupala na první místo s  tržbami 2 669 813 korun.

Po Čtvrtníčkovi do kin přijde ještě roadmovie Crash Road s Agátou Hanychovou. Více si lze slibovat na konci listopadu od komedie Chyťte doktora s Michalem Malátným a Tatianou Vilhelmovou.

Vorlův Gympl, který vládl žebříčku posledních sedm týdnů, Poslední plavky odsunuly na druhé místo - o víkendu ho shlédlo 17 tisíc diváků, celkem jich má 354 tisíc a jeho tržby spějí k 40 milionům korun.

Gympl nejspíš v nejbližší době bez problémů dospěje až k 400 tisícům diváků. Pomoci by mu k tomu mohl i nový klip Indyho a Wiche k ústřední písni filmu. Exkluzivně je nyní k vidění právě na Aktuálně.

Hranici 400 tisíc diváků už pokořil Hřebejkův Medvídek, který je v kinech už 10 týdnů. Teď se drží na  sedmé pozici žebříčku, o víkendu ho shlédlo necelých 5 tisíc diváků, jeho tržby činí 45 milionů korun.

Další místa v první desítce už okupují zahraniční filmy - na třetím místě se drží animované Ratatouille, na čtvrtém horor 30 dní dlouhá noc, na pátém další horor Saw 4, na šestém irský muzikál Once.

Zbytek do desátého místa patří snímkům Hrdinové a zbabělci, Hvězdný prach a Pokoj 1408.

 

Právě se děje

před 39 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy