Bradavice počtvrté: Harry Potter a Ohnivý pohár

Foto: Warner Bros
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Lucie Kalivodová
10. 11. 2010 14:56

2005: Opět nový režisér, nyní Mike Newell. Přes detektivní linii klade do popředí vztahy mezi studenty a studentkami, ale především pak problematickou pozici Harryho Pottera v prostředí školy. Rivalita se přenáší z roviny ,,dobrá kolej Nebelvír" versus ,,zlá kolej Zmijozel" na roviny vztahů mezi přáteli a dalšími kolejemi.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy