Bradavice počtvrté: Harry Potter a Ohnivý pohár

Bradavice počtvrté: Harry Potter a Ohnivý pohár
Foto: Warner Bros
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Lucie Kalivodová
10. 11. 2010 14:56

2005: Opět nový režisér, nyní Mike Newell. Přes detektivní linii klade do popředí vztahy mezi studenty a studentkami, ale především pak problematickou pozici Harryho Pottera v prostředí školy. Rivalita se přenáší z roviny ,,dobrá kolej Nebelvír" versus ,,zlá kolej Zmijozel" na roviny vztahů mezi přáteli a dalšími kolejemi.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy