Bobby McFerrin jamoval v Rudolfinu s filharmoniky

Bobby McFerrin jamoval v Rudolfinu s filharmoniky
Večer ho doprovázeli houslista Josef Špaček (vlevo), Pavel Ciprys na violu, Jan Keller na violoncello a zpěvačka a houslistka Xenie Dohnalová.
Bobby McFerrin je mistrem improvizace. "V Praze je to podobné jako všude jinde, protože každý hudebník má svou schopnost improvizace a já se vždy snažím tuto míru vystihnout a hrát podle jeho schopností a možností. Není v tom žádný strach nebo obava, žádná netrpělivost. Zkrátka dělám hudbu," poznamenal McFerrin.
"Hudba je všude stejná," říká Bobby McFerrin, který se s filharmoniky cítil evidentně na stejné vlně.
Vyzařoval obrovské charisma a pohodu.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
19. 6. 2013 19:02

Na zakončení 117. sezony si Česká filharmonie pozvala hvězdného vokalistu Bobbyho McFerrina. Dva koncerty společně odehrají v Rudolfinu. Třetí pak na Staroměstském náměstí v pátek 21. června.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy