Bobby McFerrin jamoval v Rudolfinu s filharmoniky

Bobby McFerrin jamoval v Rudolfinu s filharmoniky
Večer ho doprovázeli houslista Josef Špaček (vlevo), Pavel Ciprys na violu, Jan Keller na violoncello a zpěvačka a houslistka Xenie Dohnalová.
Bobby McFerrin je mistrem improvizace. "V Praze je to podobné jako všude jinde, protože každý hudebník má svou schopnost improvizace a já se vždy snažím tuto míru vystihnout a hrát podle jeho schopností a možností. Není v tom žádný strach nebo obava, žádná netrpělivost. Zkrátka dělám hudbu," poznamenal McFerrin.
"Hudba je všude stejná," říká Bobby McFerrin, který se s filharmoniky cítil evidentně na stejné vlně.
Vyzařoval obrovské charisma a pohodu.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
19. 6. 2013 19:02

Na zakončení 117. sezony si Česká filharmonie pozvala hvězdného vokalistu Bobbyho McFerrina. Dva koncerty společně odehrají v Rudolfinu. Třetí pak na Staroměstském náměstí v pátek 21. června.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy