Čtvrtá série může být pro Sherlocka poslední, říká Benedict Cumberbatch

mad
5. 10. 2016 16:00
Herec Benedict Cumberbatch, který v seriálu Sherlock hraje stejnojmenného detektiva, v rozhovoru pro britský časopis řekl, že čtvrtá série by mohla být poslední. Dodal, že se k roli rád vrací, ale že v současnosti jsou všichni pracovně vytížení.
Sherlock
Sherlock | Foto: BBC

Benedict Cumberbatch, který v seriálu BBC Sherlock hraje stejnojmenného detektiva, naznačil, že čtvrtá série může být pro seriál tou poslední, jak informovala stránka Deadline.

V rozhovoru pro britský časopis GQ uvedl: "Připadá mi to jako konec éry, abych byl upřímný. Dostává se to na místo, na nějž je těžké ihned navázat."

Dodal, že ohledně seriálu nikdy neříkají nikdy a že se k roli rád vrací, ale v následujících měsících mají dle jeho slov všichni jiné pracovní plány. "Vytvořili jsme něco, co je velmi kompletní tak, jak je to nyní. Myslím, že zkrátka musíme počkat a uvidíme. Myšlenka, že bych si ho už nikdy nezahrál je k vzteku," svěřil se Cumberbatch.

Čtvrtá série se natáčela letos od dubna do srpna a vysílat se bude v roce 2017. Pátá série však oficiálně nebyla schválena. Tvůrce seriálu Steven Moffat, který je zároveň scenáristou Doktora Who, se v minulosti nechal slyšet, že by byl pouze "mírně překvapen", pokud by Sherlock čtvrtou řadou skončil.

Narážel tak na velmi vytížené herce, a to Cumberbatche a Martina Freemana, který v seriálu  hraje doktora Johna Watsona.

Na květnovém Comic-Conu tvůrci pokračování neslíbili, zároveň ani nezavrhli. Fanouškům také řekli, že čtvrtá řada bude tou dosud nejtemnější.

Cumberbatch se objeví na plátnech kin 27. října ve filmu Doctor Strange, v němž ztvárnil titulní roli. Postavu si znovu zahraje v chystaném snímku Avengers: Infinity War, který dorazí do kin v roce 2018. Chystá se také na roli Thomase Edisona ve filmu The Current War.

Freeman v současnosti natáčí australský thriller Cargo.

Doctor Strange – trailer | Video: Marvel
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy