Čtvrtá série může být pro Sherlocka poslední, říká Benedict Cumberbatch

mad
5. 10. 2016 16:00
Herec Benedict Cumberbatch, který v seriálu Sherlock hraje stejnojmenného detektiva, v rozhovoru pro britský časopis řekl, že čtvrtá série by mohla být poslední. Dodal, že se k roli rád vrací, ale že v současnosti jsou všichni pracovně vytížení.
Sherlock
Sherlock | Foto: BBC

Benedict Cumberbatch, který v seriálu BBC Sherlock hraje stejnojmenného detektiva, naznačil, že čtvrtá série může být pro seriál tou poslední, jak informovala stránka Deadline.

V rozhovoru pro britský časopis GQ uvedl: "Připadá mi to jako konec éry, abych byl upřímný. Dostává se to na místo, na nějž je těžké ihned navázat."

Dodal, že ohledně seriálu nikdy neříkají nikdy a že se k roli rád vrací, ale v následujících měsících mají dle jeho slov všichni jiné pracovní plány. "Vytvořili jsme něco, co je velmi kompletní tak, jak je to nyní. Myslím, že zkrátka musíme počkat a uvidíme. Myšlenka, že bych si ho už nikdy nezahrál je k vzteku," svěřil se Cumberbatch.

Čtvrtá série se natáčela letos od dubna do srpna a vysílat se bude v roce 2017. Pátá série však oficiálně nebyla schválena. Tvůrce seriálu Steven Moffat, který je zároveň scenáristou Doktora Who, se v minulosti nechal slyšet, že by byl pouze "mírně překvapen", pokud by Sherlock čtvrtou řadou skončil.

Narážel tak na velmi vytížené herce, a to Cumberbatche a Martina Freemana, který v seriálu  hraje doktora Johna Watsona.

Na květnovém Comic-Conu tvůrci pokračování neslíbili, zároveň ani nezavrhli. Fanouškům také řekli, že čtvrtá řada bude tou dosud nejtemnější.

Cumberbatch se objeví na plátnech kin 27. října ve filmu Doctor Strange, v němž ztvárnil titulní roli. Postavu si znovu zahraje v chystaném snímku Avengers: Infinity War, který dorazí do kin v roce 2018. Chystá se také na roli Thomase Edisona ve filmu The Current War.

Freeman v současnosti natáčí australský thriller Cargo.

Doctor Strange – trailer | Video: Marvel
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy