Očima fotografa: Kubánec si zamiloval hejno pelikánů. Jsou jako moje děti, říká

Očima fotografa: Kubánec si zamiloval hejno pelikánů. Jsou jako moje děti, říká
"Když se ptáci na jaře zase vrací na sever, cítím se hodně osamělý. Jsou jako moje děti a celý půlrok mi tady chybí," přiznává Leonardo Carrillo.
Carrillovy vlastní děti už "vyletěly z hnízda". Dvě žijí na ostrově Mládeže, třetí v nedalekém městě, ale kvůli pandemii koronaviru se s nimi šedesátník v poslední době příliš nevídal, takže pelikáni byli jeho nejbližšími společníky.
Pelikány hnědé lze bezpečně poznat podle šedohnědého peří, dlouhých krků a pružných hrdelních vaků, do kterých chytají ryby.
"Běžnému pozorovateli mohou všichni připadat stejní, ale ve skutečnosti má každý z ptáků jedinečnou osobnost," upozorňuje Carrillo.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
9. 6. 2021 14:31
Kubánec Leonardo Carrillo se už dvě dekády stará o kolonii pelikánů hnědých. Ptáci do jeho vesnice Guanimar přilétají pravidelně v prosinci, aby na jihu ostrova přečkali zimu, a v květnu se zase vrací na sever. Carrillo je krmí zbytky jídla, které vybírá od svých sousedů, a také pelikánům ošetřuje zranění od rybářských sítí. Jeho příběh zaznamenal fotograf Reuters Alexandre Meneghini.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Lidovci nepůjdou do vlády se stranami, které podpoří manželství pro všechny

Lidovci budou požadovat záruky, že případná vládní koalice s jejich účastí neschválí manželství pro stejnopohlavní páry. V předvolebním rozhovoru pro Deník N to řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Pro lidovce by podle něj bylo nepřijatelné i to, aby jednotliví poslanci vládních stran hlasovali volně, a manželství pro všechny by tak mohlo projít hlasy z opozice. Nad Jurečkovým vyjádřením se pozastavili zástupci STAN a Pirátů.

Jednou z variant povolebního uspořádání je vznik vlády s účastí koalice Spolu, kterou s lidovci tvoří ODS a TOP 09, a koalice Pirátů a STAN. Záležet bude na výsledku sněmovních voleb, které se konají počátkem října.

Lidovci budou k manželství pro stejnopohlavní páry vyžadovat dohodu, že nebude schváleno s podporou vládních stran, vyplývá z Jurečkova vyjádření. "Já si neumím představit, že by KDU-ČSL byla ve vládě a vládní koaliční většina něco takového prohlasovala," řekl. "V ten okamžik by vládní koalice skončila," dodal. Může na tom ztroskotat i vytvoření vlády, podotkl. Jde podle něj o jednoznačnou prioritu lidovců, na které budou trvat.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Další zprávy