Ztracený rozhovor se Stevem Jobsem se objeví v kinech

Kultura Kultura
4. 5. 2012 17:50
Více než hodinová zpověď zakladatele Applu z roku 1995 míří do amerických kin
Představení evropské aplikace iTunes v Londýně, v červnu 2004.
Představení evropské aplikace iTunes v Londýně, v červnu 2004. | Foto: Reuters

Praha - Po sedmnácti letech objevil režisér Paul Sen kompletní sedmdesátiminutovou verzi rozhovoru se Stevem Jobsem, z něhož bylo až doposud zachováno pouze několik střípků použitých pro televizní vysílání.

Jobs v interview odpovídá na otázky Marka Stephense alias Roberta X. Cringela, známého žurnalisty píšícího o počítačové technologii. Ten v té době natáčel trojdílný filmový dokument Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires. Kromě Steva Jobse se zde objevili také Steve Wozniak, Bill Gates, Steve Ballmer nebo Larry Ellison.

Jobs v této době předsedal společnosti NeXT, která byla později sloučena s jeho prvním a nejslavnějším podnikem - Applem.

Dle zasvěcených reakcí se rozhovor točí kolem všech důležitých bodů Jobsovy kariéry a zpovídaný neváhá například kritizovat Microsoft za výrobu vadných produktů.

Filmová společnost Magnolia hodlá celý rozhovor pustit do amerických kin příští týden pod názvem Steve Jobs: The Lost Interview. „Je to cenný kus historie, který byl díkybohu zachráněn před obskuritou," prohlásil předseda společnosti Eamonn Bowles.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vše na téma Apple naleznete v našem magazínu.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Soud zamítl Zemanovu stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost prezidenta Zemana proti verdiktu, podle kterého musí rozhodnout o jmenování Josefa Ošťádala profesorem. Nemá hodnotit jeho způsobilost.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
před 58 minutami

Celníci zadrželi u Ostravy tři běžence z Afghánistánu, našli je v návěsu kamionu

Celníci zadrželi při kontrole nákladního auta nedaleko Ostravy tři běžence z Afghánistánu. Ukrývali se v nákladu velkokapacitních železných trubek. ČTK to řekla mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická.

Celníci ve čtvrtek odpoledne na parkovišti u dálnice D1 nedaleko Ostravy kontrolovali nákladní automobily. Při kontrole řidiče rumunského kamionu slyšeli v návěsu soupravy hluk. Na místo hlídka přivolala posily i policisty, kteří návěs otevřeli. "Uvnitř byli tři mladiství pocházející z Afghánistánu. Případ jsme předali policii," uvedla Zdobnická.

Zdroj: ČTK
Další zprávy