Ztracený rozhovor se Stevem Jobsem se objeví v kinech

Kultura Kultura
4. 5. 2012 17:50
Více než hodinová zpověď zakladatele Applu z roku 1995 míří do amerických kin
Představení evropské aplikace iTunes v Londýně, v červnu 2004.
Představení evropské aplikace iTunes v Londýně, v červnu 2004. | Foto: Reuters

Praha - Po sedmnácti letech objevil režisér Paul Sen kompletní sedmdesátiminutovou verzi rozhovoru se Stevem Jobsem, z něhož bylo až doposud zachováno pouze několik střípků použitých pro televizní vysílání.

Jobs v interview odpovídá na otázky Marka Stephense alias Roberta X. Cringela, známého žurnalisty píšícího o počítačové technologii. Ten v té době natáčel trojdílný filmový dokument Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires. Kromě Steva Jobse se zde objevili také Steve Wozniak, Bill Gates, Steve Ballmer nebo Larry Ellison.

Jobs v této době předsedal společnosti NeXT, která byla později sloučena s jeho prvním a nejslavnějším podnikem - Applem.

Dle zasvěcených reakcí se rozhovor točí kolem všech důležitých bodů Jobsovy kariéry a zpovídaný neváhá například kritizovat Microsoft za výrobu vadných produktů.

Filmová společnost Magnolia hodlá celý rozhovor pustit do amerických kin příští týden pod názvem Steve Jobs: The Lost Interview. „Je to cenný kus historie, který byl díkybohu zachráněn před obskuritou," prohlásil předseda společnosti Eamonn Bowles.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vše na téma Apple naleznete v našem magazínu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy