Zemřela herečka Dagmar Frýbortová z Posledního mohykána

Kultura Kultura
21. 5. 2012 13:01
Po vleklé nemoci zemřela herečka Dagmar Frýbortová
Dagmar Frýbortová
Dagmar Frýbortová | Foto: FDb

Praha - Zemřela česká herečka Dagmar Frýbortová. Stalo se tak v pátek 18. května ve večerních hodinách v Praze po vleklých zdravotních potížích. Poslední rozloučení se bude ve čtvrtek ve 14 hodin ve velké obřadní síni ve Strašnicích.

Herečka se narodila roku 10. srpna 1925. Ve 40. letech studovala Pražskou konzervatoř a debutovala v komedii Prosím, pane profesore! z roku 1940. Větší roli dostal ve filmu Čtrnáctý u stolu (1943) Oldřicha Nového a Antonína Zelenky, kde hrála po boku Karla Högera.

Foto: FDb

V komedii Poslední mohykán (1944) hrála dceru despotického starožitníka, jehož ztvárnil Jaroslav Marvan. Po druhé světové válce hrála krátce v Divadle Voskovce a Wericha a Divadle hudby.

Pravděpodobně nejznámější je Frýbortová díky roli ve filmové adaptaci Hostinec U Kamenného stolu (1948) spisovatele Karla Poláčka, v níž si zahrála postavu Věry.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

Na Náměstí nezávislosti v Minsku před budovou vlády se upálil člověk. Záběry zveřejnil zpravodajský portál tut.by. Zatím není znám motiv činu, muž podle prvních zpráv zemřel.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy