VIDEO Jarmuschovi upíři nasáli čerstvou krev ve střižně

Kultura Kultura
4. 11. 2013 8:59
Podívejte se na ukázku z filmu Only Lovers Left Alive
Foto: tiff, febiofest

Video - Upíři nemají, kam spěchat, dokazuje to i nejnovější dílo kultovního nezávislého režiséra Jima Jarmusche. Jeho snímek Only Lovers Left Alive soutěžil už v květnu na festivalu v Cannes. Pak se ale Jarmusch zase odebral do střižny a půl roku o filmu nebylo slyšet, i když přijetí filmu na francouzské Riviéře nebylo úplně nejhorší.

Příběh vypráví o upírovi Adamovi (Tom Hiddleston), který žije v Detroitu, krev si kupuje od lidských "zombíků" z místní nemocnice a právě se potkal s láskou svého života Evou (Tilda Swinton). I ona je samozřejmě upírka - krev si kupuje od tisíciletého Christophera Marlowa (John Hurt). Film je samozřejmě plný temné hudby i osamělých a notně ošuntělých ulic krizí zmítané průmyslové metropole.

Čtěte také
Cannes 2013: Jarmusch vlil upírům do žil čerstvou krev

Jarmusch se se svým temným pojetím upírského filmu vynořil na festivalu v Torontu a zdá se, že s druhou verzí už je spokojenější, protože vypustil i první trailer. To ovšem nic nemění na tom, že datum premiéry není zatím známé ani v USA, natož pak v českých kinech.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 41 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy