VIDEO Jarmuschovi upíři nasáli čerstvou krev ve střižně

Kultura
4. 11. 2013 8:59
Podívejte se na ukázku z filmu Only Lovers Left Alive
Foto: tiff, febiofest

Video - Upíři nemají, kam spěchat, dokazuje to i nejnovější dílo kultovního nezávislého režiséra Jima Jarmusche. Jeho snímek Only Lovers Left Alive soutěžil už v květnu na festivalu v Cannes. Pak se ale Jarmusch zase odebral do střižny a půl roku o filmu nebylo slyšet, i když přijetí filmu na francouzské Riviéře nebylo úplně nejhorší.

Příběh vypráví o upírovi Adamovi (Tom Hiddleston), který žije v Detroitu, krev si kupuje od lidských "zombíků" z místní nemocnice a právě se potkal s láskou svého života Evou (Tilda Swinton). I ona je samozřejmě upírka - krev si kupuje od tisíciletého Christophera Marlowa (John Hurt). Film je samozřejmě plný temné hudby i osamělých a notně ošuntělých ulic krizí zmítané průmyslové metropole.

Čtěte také
Cannes 2013: Jarmusch vlil upírům do žil čerstvou krev

Jarmusch se se svým temným pojetím upírského filmu vynořil na festivalu v Torontu a zdá se, že s druhou verzí už je spokojenější, protože vypustil i první trailer. To ovšem nic nemění na tom, že datum premiéry není zatím známé ani v USA, natož pak v českých kinech.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

Další zprávy