VIDEO Jarmuschovi upíři nasáli čerstvou krev ve střižně

Kultura Kultura
4. 11. 2013 8:59
Podívejte se na ukázku z filmu Only Lovers Left Alive
Foto: tiff, febiofest

Video - Upíři nemají, kam spěchat, dokazuje to i nejnovější dílo kultovního nezávislého režiséra Jima Jarmusche. Jeho snímek Only Lovers Left Alive soutěžil už v květnu na festivalu v Cannes. Pak se ale Jarmusch zase odebral do střižny a půl roku o filmu nebylo slyšet, i když přijetí filmu na francouzské Riviéře nebylo úplně nejhorší.

Příběh vypráví o upírovi Adamovi (Tom Hiddleston), který žije v Detroitu, krev si kupuje od lidských "zombíků" z místní nemocnice a právě se potkal s láskou svého života Evou (Tilda Swinton). I ona je samozřejmě upírka - krev si kupuje od tisíciletého Christophera Marlowa (John Hurt). Film je samozřejmě plný temné hudby i osamělých a notně ošuntělých ulic krizí zmítané průmyslové metropole.

Čtěte také
Cannes 2013: Jarmusch vlil upírům do žil čerstvou krev

Jarmusch se se svým temným pojetím upírského filmu vynořil na festivalu v Torontu a zdá se, že s druhou verzí už je spokojenější, protože vypustil i první trailer. To ovšem nic nemění na tom, že datum premiéry není zatím známé ani v USA, natož pak v českých kinech.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy