VIDEO Jarmuschovi upíři nasáli čerstvou krev ve střižně

Kultura Kultura
4. 11. 2013 8:59
Podívejte se na ukázku z filmu Only Lovers Left Alive
Foto: tiff, febiofest

Video - Upíři nemají, kam spěchat, dokazuje to i nejnovější dílo kultovního nezávislého režiséra Jima Jarmusche. Jeho snímek Only Lovers Left Alive soutěžil už v květnu na festivalu v Cannes. Pak se ale Jarmusch zase odebral do střižny a půl roku o filmu nebylo slyšet, i když přijetí filmu na francouzské Riviéře nebylo úplně nejhorší.

Příběh vypráví o upírovi Adamovi (Tom Hiddleston), který žije v Detroitu, krev si kupuje od lidských "zombíků" z místní nemocnice a právě se potkal s láskou svého života Evou (Tilda Swinton). I ona je samozřejmě upírka - krev si kupuje od tisíciletého Christophera Marlowa (John Hurt). Film je samozřejmě plný temné hudby i osamělých a notně ošuntělých ulic krizí zmítané průmyslové metropole.

Čtěte také
Cannes 2013: Jarmusch vlil upírům do žil čerstvou krev

Jarmusch se se svým temným pojetím upírského filmu vynořil na festivalu v Torontu a zdá se, že s druhou verzí už je spokojenější, protože vypustil i první trailer. To ovšem nic nemění na tom, že datum premiéry není zatím známé ani v USA, natož pak v českých kinech.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 37 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy