Spisovatelka Petra Soukupová porodila dceru Marlu

Tereza Šídlová
30. 1. 2013 20:41
Soukupová patří k nejúspěšnějším autorům české prózy

Praha - Spisovatelka a scénáristka Petra Soukupová ve středu 30. ledna porodila svoje první dítě.

Dcera Marla, jejímž otcem je novinář a scénárista Tomáš Baldýnský, přišla na svět v odpoledních hodinách.

Třicetiletá Soukupová patří k nejúspěšnějším českým spisovatelům současnosti. Se svým prozaickým debutem K moři vyhrála Cenu Jiřího Ortena. Její povídky Zmizet získaly v roce 2010 cenu Kniha roku v soutěži Magnesia Litera.

Vystudovaná scénáristka pracuje jako dramaturgyně seriálu TV Nova Ulice, v minulosti patřila do kreativního týmu úspěšného seriálu Comeback.

Tomáš Baldýnský je kreativním producentem Filmového centra České televize, autor zmiňovaného Comebacku a novinář.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy