Spisovatelka Petra Soukupová porodila dceru Marlu

Tereza Šídlová
30. 1. 2013 20:41
Soukupová patří k nejúspěšnějším autorům české prózy

Praha - Spisovatelka a scénáristka Petra Soukupová ve středu 30. ledna porodila svoje první dítě.

Dcera Marla, jejímž otcem je novinář a scénárista Tomáš Baldýnský, přišla na svět v odpoledních hodinách.

Třicetiletá Soukupová patří k nejúspěšnějším českým spisovatelům současnosti. Se svým prozaickým debutem K moři vyhrála Cenu Jiřího Ortena. Její povídky Zmizet získaly v roce 2010 cenu Kniha roku v soutěži Magnesia Litera.

Vystudovaná scénáristka pracuje jako dramaturgyně seriálu TV Nova Ulice, v minulosti patřila do kreativního týmu úspěšného seriálu Comeback.

Tomáš Baldýnský je kreativním producentem Filmového centra České televize, autor zmiňovaného Comebacku a novinář.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy