Spasitel vrací severskou detektivku na vrchol žebříčku

Kultura Kultura
28. 3. 2012 7:13
Nejprodávanější knihou dvanáctého týdne je Spasitel od Joa Nesboho
foto: Hĺkon Eikesdal, www.jonesbo.com
foto: Hĺkon Eikesdal, www.jonesbo.com | Foto: Aktuálně.cz

Severská detektivka se vrací na vrchol a Spasitel od nejprodávanější knihou v Česku. Nakladatelství Kniha Zlín tak uspělo hned v prvním týdnu po nasazení šestého případu detektiva Harryho Holea na trh.

Tentokrát je nekonvenční vyšetřovatel na stopě chorvatského nájemného vraha, jenž na vánočním koncertě Armády spásy zastřelí nesprávného muže a musí svůj omyl napravit. Pachatel však již nemá peníze, kde spát ani náboje do zbraně a Harry Hole má zdánlivě navrch. Ale opravdu jen zdánlivě.

Seveřan tak předehnal Ladislava Špačka vzpomínajícího na Deset let s Václavem Havlem i soubor politických komentářů dalšího národního hrdiny Karla Kryla v knize Země lhostejnost.

Nadále se drží stále ještě čerstvě vydaný román Příběh Biafry od Fredericka Forsytha popisující občanskou válku v Nigérii, daří se pak i další novince Žítkovské bohyně autorky Kateřiny Tučkové. Kniha je dle anotace fascinujícím příběhem o ženské duši, magii a zasuté části naší historie.

Pomalu už doznívá úspěch Nových povídek od Zdeňka Svěráka, což může mít na vině fakt, že titul vyšel i jako audiokniha.

Žebříček pak uzavírá další detektivka Desáté výročí od Jamese Pattersona, v níž hlavní hrdinka míří z vdavků přímo na místo činu, kde najde zdrogovanou dívku těsně po porodu, ovšem bez dítěte.

 

Právě se děje

před 17 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy