Sexy archeoložka Lara Croft se vrací. A omládne!

Kultura Kultura
28. 3. 2013 15:59
Laru Croft si zahrála dvakrát Angelina Jolie
Angelina Jolie
Angelina Jolie | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nedávno vydaná videohra Tomb Raider představující reboot sedmnáct let staré série předznamenala novou verzi sexy archeoložky Lary Croft i ve filmovém světě.

Společnosti MGM a GK Films se dohodly na spolupráci, z níž by konečně měl vzejít dlouho očekávaný třetí snímek. Ve středu to oznámili prezident MGM Gary Barber a zakladatel GK Films Graham King.

První filmové zpracování hry, Lara Croft - Tomb Raider, se v kinech objevilo v roce 2001 a hlavní hrdinku v něm hrála Angelina Jolie. Ačkoliv film propadl u kritiky, divácký úspěch mu zajistil pokračování, jež přišlo dvě léta později. Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života se sice dočkala o něco lepší kritické reakce, ale nízké výdělky na celé jedno desetiletí pozastavily natáčení dalších adaptací.  

Na začátku března studio oznámilo, že Lara bude na začátku své druhé filmové série teprve jednadvacetiletou dívkou vyrážející na první dobrodružství.

Práce na novém filmu má začít okamžitě. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy