Oscarový režisér Hazanavicius láká Hankse mezi nacisty

Kultura Kultura
15. 9. 2012 9:46
Režisér Umělce zfilmuje skutečný příběh amerického velvyslance

Praha - Francouzský režisér Michel Hazanavicius známý díky oscarovému filmu Umělec (The Artist) zřejmě zfilmuje knihu Erika Larsona In the Garden of Beasts (V zahradě šelem) z roku 2011. Jedná se o zpracování skutečných zážitků profesora historie a svého času velvyslance USA v Německu Williama Dodda. Filmovou verzi Larsonovy knihy bude pro společnost Universal Pictures produkovat Tom Hanks, jenž si zahraje i hlavní roli. Doddovu dceru Marthu bude zřejmě hrát Natalie Portman.

Příběh s podtitulem „Láska, teror a americká rodina v Hitlerově Berlíne“ se odehrává v letech 1933 – 1937. William Dodd ze začátku sympatizuje s novým režimem v Německu a jeho čerstvě rozvedená dcera zde navazuje hned několik milostných vztahů – mezi jinými se stává přinejmenším blízkou přítelkyní Rudolfa Dielse, šéfa Gestapa a sovětského atašé (a tajného agenta NKVD) Borise Vinogradova. Během několika měsíců se však velvyslanec přesvědčuje a brutalitě a agresivitě nacistické strany, na což marně upozorňuje americké ministerstvo zahraničí.

Michel Hazanavicius se narodil 29. března 1967. Počátkem devadesátých let začal s filmařskou kariérou, zprvu hlavně v televizi. Jeho prvním celovečerním filmem byla komedie Mes amis z oku 1999. V roce 2011 měl premiéru Umělec – pocta němému filmu, která dostala pět Oscarů, včetně cen za nejlepší film a pro nejlepšího režiséra a mnoho dalších cen. Následovně natočil povídkovou komedii Nevěrníci (Les Infidèles) a v současnosti pracuje na své verzi snímku z roku 1948 Poznamenaní (The Search) o matce hledající syna internovaného v koncentračním táboře. Hazanaviciusova verze se má odehrávat v Čečensku.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com
    
 

      

      
 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy