Nejšílenější film? Z milionů kostiček Lega

Kultura Kultura
12. 6. 2012 10:26
Filmové Lego bude kombinovat stop motion a počítač
Foto: Feministická organizace SPARK, http://www.sparksummit.com/

Praha - Slavná dánská  společnost Lego v minulosti jednoznačně odmítala celovečerní film odehrávající se ve světě barevných kostiček. Od roku 2003 však začala produkovat mnoho titulů pro DVD, ať už šlo o příběhy z linie Bionicle, dobrodružství klasických postaviček v sérii o Clutchi Powersovi, nebo adaptace již existujících hraných filmů.

Reklama je ale reklama, a tak se i Lego nakonec nechalo zlákat k výletu na stříbrné plátno. Phil Lord a Christopher Miller, kteří spolu režírovali Zataženo, občas trakaře a 21 Jump Street připravují film s prostým názvem Lego the Movie. Nedávno se nechali slyšet, že ačkoliv budou objekty v jejich díle občas posouvány v stop motion, většina snímku bude stvořena v počítači.

„Počet Lego kostiček, které bychom potřebovali a množství času jsou… šílený. Je tam scéna s pirátskou lodí na Lego oceánu a oceán je animován do vln jak od Hokusaie, všechno v kostičkách a natočení jediného záběr by trvalo rok a žádalo by si kostiček za milión dolarů. Takže z ekonomických důvodů, a také, aby film nebyl dokončen v roce 2035, uděláme toho většinu v CGI, ale bude to vypadat skutečně, stejně jako by to bylo natočené v stop motion se skutečnými lego kostičkami," prohlásil Christopher Miller.

Příběh filmu má podle vyjádření studia zahrnovat některé z nejslavnějších figurek Lega a zároveň představit nové postavy.

„Tohle by mohl být ten nejšílenější film vůbec," nechal se slyšet Phil Lord. „Ještě šílenější, než mít místo hlavy tající zmrzlinu."

Film má mít premiéru 28. února 2014. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zajímají vás filmové novinky?
 

 

Právě se děje

před 18 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy