Nejšílenější film? Z milionů kostiček Lega

Kultura Kultura
12. 6. 2012 10:26
Filmové Lego bude kombinovat stop motion a počítač
Foto: Feministická organizace SPARK, http://www.sparksummit.com/

Praha - Slavná dánská  společnost Lego v minulosti jednoznačně odmítala celovečerní film odehrávající se ve světě barevných kostiček. Od roku 2003 však začala produkovat mnoho titulů pro DVD, ať už šlo o příběhy z linie Bionicle, dobrodružství klasických postaviček v sérii o Clutchi Powersovi, nebo adaptace již existujících hraných filmů.

Reklama je ale reklama, a tak se i Lego nakonec nechalo zlákat k výletu na stříbrné plátno. Phil Lord a Christopher Miller, kteří spolu režírovali Zataženo, občas trakaře a 21 Jump Street připravují film s prostým názvem Lego the Movie. Nedávno se nechali slyšet, že ačkoliv budou objekty v jejich díle občas posouvány v stop motion, většina snímku bude stvořena v počítači.

„Počet Lego kostiček, které bychom potřebovali a množství času jsou… šílený. Je tam scéna s pirátskou lodí na Lego oceánu a oceán je animován do vln jak od Hokusaie, všechno v kostičkách a natočení jediného záběr by trvalo rok a žádalo by si kostiček za milión dolarů. Takže z ekonomických důvodů, a také, aby film nebyl dokončen v roce 2035, uděláme toho většinu v CGI, ale bude to vypadat skutečně, stejně jako by to bylo natočené v stop motion se skutečnými lego kostičkami," prohlásil Christopher Miller.

Příběh filmu má podle vyjádření studia zahrnovat některé z nejslavnějších figurek Lega a zároveň představit nové postavy.

„Tohle by mohl být ten nejšílenější film vůbec," nechal se slyšet Phil Lord. „Ještě šílenější, než mít místo hlavy tající zmrzlinu."

Film má mít premiéru 28. února 2014. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zajímají vás filmové novinky?
 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ptačí chřipka v dalším chovu

V Česku je druhé ohnisko ptačí chřipky. Nemoc se podle ministerstva zemědělství objevila v komerčním chovu na Pardubicku. První výskyt byl na Žďársku.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy