Praha - Třetí dobrodružství agentů J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) zaznamenalo po své premiéře v USA minulý pátek skvělý úspěch. Po třech týdnech byl ze špice návštěvnosti sesazen superhrdinský tým Avengers, který předcházející týden vydělal 37 miliónů dolarů, tedy o 18 miliónů méně než bojovníci se „šmejdem z vesmíru".

První film o tajné vládní agentuře Muži v černém se objevil v roce 1997 coby velice volná adaptace komiksů od Lowella Cunnighama (stejně jako Avengers je vydávala společnost Marvel comics) a obdržel cenu Akademie za nejlepší make-up. O pět let později následoval sequel, který se dočkal daleko horšího kritického přijetí než jeho předchůdce. Diváci si na další díl museli počkat celých deset let.

Děj, který si český divák bude moci v kinech vychutnat od čtvrtka 31. května, se soustředí na nebezpečného mimozemšťana Borise, který uprchl z vězení Mužů v černém na Měsíci. Agent K mu kdysi ustřelil ruku a navíc vyhladil celý Borisův národ Bogloditů. Uprchlík použije cestování v čase, aby v roce 1969 zabil K a umožnil masivní bogloditskou invazi v přítomnosti. Agent J ho následuje, aby skutečnost vrátil do normálu. Ke dvojici agentů se přidá Griffin, mimozemšťan v podání Michaela Stuhlbarga, který vidí všechny možné verze budoucnosti.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Muži v černém" navštíví zajisté i vaše kino!

před 2 hodinami

Leeds vyhrál v anglické lize na hřišti Burnley 4:0

Fotbalisté Leedsu zvítězili v 36. kole anglické ligy na hřišti Burnley 4:0 a upevnili si desáté místo. Za poražený tým odehrál 65 minut český útočník Matěj Vydra.

Nováčka soutěže poslal do vedení ve 44. minutě Klich. V 56. minutě se Vydra zbavil dvou protihráčů a probil se do samostatného úniku, jenže brankář Meslier jeho střelu na vzdálenější tyč vyrazil. O čtyři minuty později zvýšil Harrison a v rozmezí 77. až 79. minuty se dvakrát mezi střelce zapsal střídající Rodrigo.

Southampton si doma poradil 3:1 se sestupujícím Fulhamem a druhou výhrou po sobě se posunul na 13. příčku. Plný bodový zisk "Saints" zařídili brankami Adams, Tella a Walcott.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Burnley - Leeds 0:4 (77. a 79. Rodrigo, 44. Klich, 60. Harrison), Southampton - Fulham 3:1 (27. Adams, 60. Tella, 82. Walcott - 75. Carvalho),

21:00 Brighton - West Ham United.

1. Manchester City 36 26 5 5 76:29 83
2. Manchester United 36 20 10 6 70:42 70
3. Leicester 36 20 6 10 65:44 66
4. Chelsea 36 18 10 8 55:33 64
5. Liverpool 35 17 9 9 61:41 60
6. West Ham United 35 17 7 11 55:45 58
7. Tottenham 35 16 8 11 61:41 56