Matt Damon by se rád vrátil k Bourneovi. Ale neví jak

Kultura Kultura
17. 12. 2012 7:45
Damon by se k Bourneovi rád vrátil, ale zatím nemá nápad
Foto: Reuters

Praha - Zdá se, že pokračování kultovní trilogie o agentu Jasonu Bourneovi s Mattem Damonem v hlavní roli není ztraceno. Poté, co prolétl kiny vlažně přijatý Bourneův odkaz, kde se Damon mihl jen prostřednictvím záběrů z trilogie, se hollywoodský herec během rozhovoru pro server Deadline vyjádřil, že stále uvažuje o možnosti pokračování.

Jak on tak režisér nejlepších dílů Paul Greengrass však dosud nemají ten správný nápad. „Ani jeden z nás není proti. Mám rád tu postavu a za mě důvod pro to dělat film je ten, že ho lidé prostě chtějí vidět," řekl Damon a dodal, že s Greengrassem vědí, že získat tak oddané publikum, jaké mají filmy o Bourneovi, je privilegium. „Ale s tím souvisí i to, že film by měl být stejně dobrý jako předchozí tři. Dokud to nejsme schopni zaručit, nepustíme se do toho," míní Damon.

O možném pokračování diskutovali i se scénáristou Jonahem Nolanem, který spolupracoval na Batmanech či Dokonalém triku, ale ani on jim prý nedokázal poradit. „Paul a já o tom mluvíme roky, ale dosud nedovedeme odhadnout, o čem by čtyřka měla být," uzavírá Damon.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezpečnostní dotazník na dostavbu Dukovan měli dostat i Číňané, řekl Zeman

Bezpečnostní dotazník kvůli stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany měla dostat i čínská firma, domnívá se prezident Miloš Zeman. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší podle něj bude konečná cena. Rozdíl může být řádově desítky miliard korun. Řekl to v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman odmítl varovaní českých bezpečnostních služeb před zařazením čínských a ruských firem do tendru na stavbu nového jaderného bloku. Naznačil, že za jejich zprávami může být i konkurenční boj některých firem, které se o zakázku budou ucházet.

"Jenom ekonomický analfabet neví, že čím nižší počet uchazečů, tím je zákonitě vyšší cena," řekl Zeman. "Takže když na základě blouznění zpravodajských služeb vyřadíte některé uchazeče, dokonce dva z pěti, tak tím zákonitě vzroste cena těch zbývajících tří, kteří budou ve slabším konkurenčním prostředí," poznamenal. Cenový rozdíl podle něj může být v řádu desítek miliard korun.

Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu v březnu vyplynulo, že Česko v tendru neosloví čínského zájemce, společnost CGN. Zůstat by tak měli čtyři uchazeči - francouzská EdF, jihokorejská KNHP, kanadsko-americký Westinghouse a ruský Rosatom. Účast Rosatomu kritizuje opozice i někteří bezpečnostní experti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy