Kristen Stewart míří do adaptace Ulehni v temnotách

Kultura Kultura
4. 8. 2012 13:34
Pokračování Sněhurky je po aféře s režisérem Sandersem nejisté
Foto: Reuters

Praha - Proslavila jí role upírovy lásky Belly Swan ve Stmívání, ztělesnila i pohádkovou krásku Sněhurku a už teď má Kristen Stewart jistou roli další slavné postavy. Ztělesní Payton Loftis, hlavní hrdinku románu Ulehni v temnotách (Lie Down in Darkness) od Williama Styrona, autora Sophiiny volby.

Dvaadvacetileté herečce nepochybně pomohlo to, že předchozí vážná zájemkyně o úlohu Payton, Jennifer Lawrence, je nyní zaneprázdněna natáčením sequelů k Hunger Games a X-Men: První třída.

Ve Styronově knize je hlavní hrdinka Payton deptána vztahy v absolutně dysfunkční rodině. Despotická matka Helen věnuje svůj cit pouze druhé dceři, zmrzačené Maudie. Frustrovaný otec Milton se snaží zahánět neštěstí alkoholem i mimomanželským vztahem a k Payton chová až incestní náklonnost. Filmovou verzi příběhu bude režírovat Scott Cooper (Crazy Heart, The Emperor´s Children).

Nejistá Sněhurka

Na druhou stranu je velmi nejisté pokračování letošního fantasy snímku Sněhurka a lovec. Poté, co na veřejnost pronikla aféra mezi Stewart a režisérem Sněhurky Rupertem Sandersem, byla zpochybněna jejich budoucí spolupráce.

Kristen Stewart
Kristen Stewart | Foto: Bontonfilm

Sandersova manželka, herečka Liberty Ross, sice údajně svému choti odpustila, ale zároveň mu zakázala znovu s Kristen spolupracovat, tedy natáčet další Sněhurčino dobrodružství.

Server Radar Online cituje nejmenovaný zdroj, který měl prohlásit: „Rupert je samozřejmě zklamaný, protože Sněhurka a lovec byl jeho režijní debut a on po několika slušných kritických reakcích doufal, že na tom bude moci sequelem stavět." 

Liberty Ross má s Rupertem Sandersem dvě děti. Ve Sněhurce a lovci ztělesnila královnu Eleonor, princezninu vlastní matku.

Kristen Stewart se narodila 9. dubna 1990. Ačkoliv ve filmech se objevovala již od svých devíti let, známou se stala až v roce 2008 díky prvnímu dílu Twilight ságy. Kromě role v adaptaci Styronovy knihy se zanedlouho objeví také ve zpracování románu Jacka Kerouaca Na cestě.  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co jít do kina?

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy