Jay-Z už nechce okupovat Wall Street

Kultura Kultura
11. 9. 2012 10:38
Americký raper nyní prohlašuje, že neví, o co hnutí vlastně jde

Praha - Protestní hnutí Occupy Wall Street namířené především proti ekonomické nerovnosti a nadvládě korporací ztrácí přinejmenším jednoho ze svých příznivců mezi celebritami. Dvaačtyřicetiletý americký zpěvák Shawn Corey Carter, známý jako Jay-Z, který radikální demonstrace podporoval od samotného začátku, se nyní k jeho představám vyjadřuje skepticky.

V rozhovoru s americkým deníkem The New York Times vzpomněl na to, co měl nedávno říct rapovému magnátu Russellu Simmonsovi: „Za co vlastně bojujete? Já nepůjdu do (Zuccotti) parku na piknik, nevím, co bych tam dělal a nevím, o čem tenhle boj je. Co chceme, víš to?"

„Myslím si, že to všechno by se mělo prezentovat jasněji. Protože když řeknete ´Jedno procento je tohle´, tak to není pravda. Jo, jedno procento, který okrádá a podvádí lidi, tyhle fixované hypotéky a všechny případy, kdy vám vezmou dům, to je špatný. Ale není to o tom, že jste podnikatel. To je volný obchod. Na tom je Amerika postavena," uvedl Jay-Z v souvislosti s heslem a ideologií demonstrantů „My jsme 99%".

Britský deník Guardian poukazuje na to, že minulý rok firma Jaye-Z Rocawear vyjadřovala hnutí podporu a produkovala trička s hesly typu „Occupy All Streets" (Okupujte všechny ulice) a sám zpěvák jej nosil.

Jay - Z se narodil 4. prosince 1969 v New Yorku. Hudební kariéru zahájil v roce 1996 albem Reasonable Doubt. V Roce 2008 se oženil se zpěvačkou Beyoncé Knowles, s níž má dceru Blue Ivy Carter.   

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy