Hugh Jackman z kin jen tak nezmizí, horor nejspíš ano

Kultura Kultura
23. 9. 2013 17:58
Americká kina o víkendu nejvíc bavil thriller Zmizení
Hugh Jackman propagoval film Zmizení na festivalu v Torontu.
Hugh Jackman propagoval film Zmizení na festivalu v Torontu. | Foto: Reuters

Praha - První místo v žebříčku komerčních hitů v USA tento týden uzmulo premiérové Zmizení (Prisoners) režiséra Denise Villeneuvea, který v roce 2010 zaujal svými Požáry.

Před kamerou se setkávají  Jake Gyllenhaal (Donnie Darko), Hugh Jackman (Wolverine) i Paul Dano (Až na krev) a podle dosavadního přijetí se jim daří rozehrát solidní drama. Vysloužili si za něj dosud 21 milionů dolarů, což je při rozpočtu 45 milionů adekvátní suma.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Přelom letní a podzimní sezóny je jako vždy vrtkavý. Ani chválený horor Jamese Wana Insidious Chapter 2 se neudržel druhý víkend po premiéře na prvním místě. 14 milionů ale nedává důvod smutnit, protože spolu s nimi se už podařilo jen v USA vybrat trojnásobek dvacetimilionového rozpočtu.

Ze zbytku světa se peníze zrovna nehrnou, především kvůli omezené distribuci. Například v České republice snímek zatím vůbec nemá jistou premiéru v kinech.

Třetí jsou Mafiánovi (The Family) Luca Bessona s Robertem DeNirem, Michelle Pfeiffer a Tommy Lee Jonesem, pro něž jde rovněž o druhý víkend.

Rovných sedm milionů je očekávatelná suma pro film, který sbírá poměrně negativní ohlasy a zdá se, že je dalším hřebíčkem do rakve kdysi ceněného neobarokního režiséra. Slavná jména snímek zaplatí, aby se na něj ihned zapomenulo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy