AUDIO Poslechněte si Strašidlo s hudbou lidu Čanki

Kultura Kultura
13. 11. 2013 15:20
Herečky divadla MALÉhRY vydávají CD pohádek s doprovodem Čankišou
Divadlo MALÉhRY (Daniela a Nikola Zbytovská, Barbora Seidlová).
Divadlo MALÉhRY (Daniela a Nikola Zbytovská, Barbora Seidlová). | Foto: seidl.cz

Audio - Hudba kapely Čankišou doprovází pohádky Jak na příšery, které vyprávějí herečky divadla MALÉhRY.

Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová a Nikola Zbytovská, které mají na svém repertoáru několik autorských divadelních představení pro děti, se rozhodly vydat knihu textů Daniely Zbytovské s  ilustracemi mladé výtvarnice Karolíny Strykové.

A nezůstalo jen u klasické knihy. Na novém CD se podílí i populární brněnská kapela Čankišou, která hlasy hereček doplnila originálními písničkami a zvukovými efekty. Na albu je nakonec pět pohádek a sedm písniček.

„Natáčení byla naprosto ojedinělá zkušenost, protože kluci z Čankišou nás donutili k ječení, chrastění různými nástroji a dalším formám "umělecké interpretace", o které jsme neměly ani tušení! Ale měli takové charisma, že jim nešlo odolat!" říká o natáčení Nikola Zbytovská.

Speciální společné vystoupení Divadla MALÉhRY a Čankišou představí nové CD „Jak na příšery" 21. listopadu v brněnském klubu Metro.

Poslechněte si v předstihu jednu z pohádek a jeden song Čankišou:

 

Právě se děje

před 20 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 42 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 50 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy