AUDIO Poslechněte si Strašidlo s hudbou lidu Čanki

Kultura Kultura
13. 11. 2013 15:20
Herečky divadla MALÉhRY vydávají CD pohádek s doprovodem Čankišou
Divadlo MALÉhRY (Daniela a Nikola Zbytovská, Barbora Seidlová).
Divadlo MALÉhRY (Daniela a Nikola Zbytovská, Barbora Seidlová). | Foto: seidl.cz

Audio - Hudba kapely Čankišou doprovází pohádky Jak na příšery, které vyprávějí herečky divadla MALÉhRY.

Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová a Nikola Zbytovská, které mají na svém repertoáru několik autorských divadelních představení pro děti, se rozhodly vydat knihu textů Daniely Zbytovské s  ilustracemi mladé výtvarnice Karolíny Strykové.

A nezůstalo jen u klasické knihy. Na novém CD se podílí i populární brněnská kapela Čankišou, která hlasy hereček doplnila originálními písničkami a zvukovými efekty. Na albu je nakonec pět pohádek a sedm písniček.

„Natáčení byla naprosto ojedinělá zkušenost, protože kluci z Čankišou nás donutili k ječení, chrastění různými nástroji a dalším formám "umělecké interpretace", o které jsme neměly ani tušení! Ale měli takové charisma, že jim nešlo odolat!" říká o natáčení Nikola Zbytovská.

Speciální společné vystoupení Divadla MALÉhRY a Čankišou představí nové CD „Jak na příšery" 21. listopadu v brněnském klubu Metro.

Poslechněte si v předstihu jednu z pohádek a jeden song Čankišou:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy