AUDIO Poslechněte si Strašidlo s hudbou lidu Čanki

Kultura Kultura
13. 11. 2013 15:20
Herečky divadla MALÉhRY vydávají CD pohádek s doprovodem Čankišou
Divadlo MALÉhRY (Daniela a Nikola Zbytovská, Barbora Seidlová).
Divadlo MALÉhRY (Daniela a Nikola Zbytovská, Barbora Seidlová). | Foto: seidl.cz

Audio - Hudba kapely Čankišou doprovází pohádky Jak na příšery, které vyprávějí herečky divadla MALÉhRY.

Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová a Nikola Zbytovská, které mají na svém repertoáru několik autorských divadelních představení pro děti, se rozhodly vydat knihu textů Daniely Zbytovské s  ilustracemi mladé výtvarnice Karolíny Strykové.

A nezůstalo jen u klasické knihy. Na novém CD se podílí i populární brněnská kapela Čankišou, která hlasy hereček doplnila originálními písničkami a zvukovými efekty. Na albu je nakonec pět pohádek a sedm písniček.

„Natáčení byla naprosto ojedinělá zkušenost, protože kluci z Čankišou nás donutili k ječení, chrastění různými nástroji a dalším formám "umělecké interpretace", o které jsme neměly ani tušení! Ale měli takové charisma, že jim nešlo odolat!" říká o natáčení Nikola Zbytovská.

Speciální společné vystoupení Divadla MALÉhRY a Čankišou představí nové CD „Jak na příšery" 21. listopadu v brněnském klubu Metro.

Poslechněte si v předstihu jednu z pohádek a jeden song Čankišou:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami, soud je osvobodil všechny. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy